banner39

Midyat'ta bir PKK'lı yaralı olarak yakalandı

Midyat'ta bir polisin ölümüne neden olan PKK'lılardan biri yaralı olarak ele geçirildi

Güncel 10.08.2015, 09:37 10.08.2015, 11:07
Midyat'ta bir PKK'lı yaralı olarak yakalandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mardin'in Midyat İlçesi'nde dün gece düzenledikleri silahlı saldırıda polis memuru Abdullah Ümit Sercan'ı öldüren PKK'lılardan S.K., güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada yaralı olarak ele geçirildi. Diğer PKK'lıların yakalanması için operasyonların sürdüğü belirtildi.

Midyat'ta önceki gece devriye görevini yürüten polis ekibine PKK'lılar tarafından uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda polis memuru Abdullah Ümit Sercan şehit olurken, Cumhur Özsoy da yaralanmıştı. Mardin Valiliği, saldırıyı gerçekleştiren PKK'lılardan S.K'nın yaralı olarak ele geçirildiğini açıkladı.

Açıklamada, şöyle denildi: Menfur saldırıyı gerçekleştiren Bölücü Terör örgütü (BTÖ) mensuplarının yakalanması için çalışmalar büyük bir dikkat ve titizlikle sürdürülmüştür.

BTÖ mensuplarının yakalanması için Jandarma birliklerimizin ve Geçici Köy Korucularımızın yaptığı çalışma sonucu faillerden S. K.,  yaralı olarak ele geçirilmiştir. Olaya karıştığı tespit edilen diğer faillerin en kısa zamanda yakalanması için çalışmalar titizlikle ve kararlılıkla sürdürülmektedir."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?