banner15

Milletvekili aday listeleri için son gün

24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için siyasi parti genel merkezleri milletvekili aday listelerini en geç bugün saat 17.00'ye kadar YSK'ye vermek zorunda.

Milletvekili aday listeleri için son gün

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için siyasi parti genel merkezleri, seçime katılacakları seçim çevrelerine ait milletvekili aday listelerini en geç bugün saat 17.00'ye kadar Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) verecek.

Türkiye, 24 Haziran'da Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için sandığa gitmeye hazırlanıyor.

YSK kararına göre, seçime AK Parti, BTP, BBP, CHP, DP, HDP, İYİ Parti, MHP, Saadet Partisi, Vatan Partisi ile HÜDA PAR girecek.

Siyasi parti genel merkezleri, seçime katılacakları seçim çevrelerine ait aday listelerini bugün en geç saat 17.00'ye kadar YSK'ye verecek. Bağımsız milletvekili adayları da en geç bugün saat 17.00'ye kadar il seçim kurullarına başvuru yapacak.

Siyasi partilerin, aday listeleri ve bağımsız adayların başvuru evrakındaki eksikleri 25 Mayıs'a kadar tamamlamaları gerekiyor.

Milletvekili geçici aday listeleri, YSK'ce Resmi Gazete'de 26 Mayıs'ta yayımlanacak ve itirazlar başlayacak. Geçici aday listelerine itirazlar 27 Mayıs saat 15.00'te sona erecek ve 23.59'a kadar itirazlar karara bağlanacak. YSK tarafından milletvekili kesin aday listeleri seçim çevreleri itibarıyla ilan edilmek üzere il seçim kurullarına ve Resmi Gazete'ye 30 Mayıs'ta gönderilecek.

AK Parti İstanbul 3.Bölge Milletvekili Aday Adayı bazı isimleri

AK Parti İstanbul 3. bölge. Milletvekili AdayAdayı bazı isimleri şu şekilde:

Abdurrahman Ada, Hediye Dursun, Betül Işık, Abdullah Sadıksoy, Hidayet Yüzbaşıoğulları, Hasene Çapar, İsrafil Büyük, Fethi Kaya, Uğur Avni Başarır, Burcu Hacıabdullahoğlu, Haşim Taşkıran, Ayşe Bozkurt, Metin Mete

AK PARTİ ANKARA MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI (BAZI İSİMLER)

Mustafa Yılmaz

Ensar Kılıç

İdris Ertuş

Erdeniz Balıkçıoğlu

Bilgin Hüseyin Sarımsak

Ahsen Melek Kocatürk

Burcu Göktaş

Ahmet Hilmi Göker

Nezir Çok

Sezai Çevik

Kübra Erden

Ahmet Arslan

Kani Araz

Asiye Büşra Mayır

Sonnur Hakbilen

Okay Erözgün

Seval Aral

Ayşe Seda Özdemir

Merih Usul

Baran Kocabay

Devlet Şankazan

Şenel Şahinkaya

Melih Güner

Ebru Kurban Yaldız

Mehmet Aypek

Murat Küçükseymen

Can Çayrak

İzzet Soysal

Yavuz Beytullahoğlu

Mithat Akar

Ali Vahit Atıcı

Hasan Karagöz

Halilullah Kasap

M. Mahammed Tayyib Koç

Muhammet Serhan Taşcı

Yıldırım Babaözü

Murat Akın

Deniz Kızılırmak

Mustafa Öpöz 

AK PARTİ İZMİR MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI (BAZI İSİMLER)

İbrahim Tatlıses

Cihangir Sağır

Recep Kumrulu

Hüseyin Uzun

Rıfat Sait

Ayhan Karacaer

Seyran Yıldız Karahanlar

Cemal Bekle

Kadir Bekar

Yunus Kalkan

Yaşar Çalay

Ayşe Neşe Edebali

Mustafa Cenger

Gözde Keskin

Ahmet Uğur Baran

Mekkiye Uludağ Atılgan

Bilal Doğan

Yusuf Aydoğan

Adil Yüksel

Aslan Bilgi

Nilüfer Karadal

Bekir Pakdemirli

Ayhan Boyacı

Adnan Görümlü

paylaşım

Abdurrahman Tosun

Kamil Yıldız

Hasan Teyyar Karahan

Semih Salnur

Fevzi Bayram

İbrahim Bengi

Melek Eroğlu

Halil Fatih Boyacı

Zekeriya Yetkin

Tanju Çolak

Mehmet Erdem

Burhanettin Dağyıldız

Mehmet Tahir Büdün

İşte CHP’nin milletvekili adayları:

İSTANBUL 1’İNCİ BÖLGE ADAYLARI

1-Akif Hamzaçebi

2- Gamze Akkuş İlgezdi

3- Onursal Adıgüzel

4-Fethi Açıkel

5- Gürsel Tekin

6-İlhan Kesici

7- Oğuz Kağan Salıcı

8-Mahmut Tanal

9- İbrahim Kaboğlu

10- Sera Kadıgil

İSTANBUL İKİNCİ BÖLGE ADAYLARI

1-Enis Berberoğlu

2-Aykut Erdoğdu

3-Tuncay Özkan

4-Yunus Emre

5-Sezgin Tanrıkulu

6-Yüksel Mansur Kılıç

7-Gökan Zeybek

8-Işık Öğütçü

İSTANBUL ÜÇÜNCÜ BÖLGE ADAYLARI

1- Erdoğan Toprak

2- Engin Altay

3- Mehmet Bekaroğlu

4- Zeynel Emre

5-Sibel Özdemir

6- Özgür Karabat

7- Turan Erdoğan

8- Gülizar Emacan

9- Saadet Kontenjanı

10- Turan Hançerli

11- Ali Çeşmeci

ANKARA 1’İNCİ BÖLGE

1- Tekin Bingöl

2- Levent Gök

3- Ali Haydar Hakverdi

4- Bülent Kuşoğlu

5-Gamze Taşçıer

ANKARA 2’NCİ BÖLGE

1- Nihat Yeşil

2- Yıldırım Kaya

3- Semra Dinçer

ANKARA 3’ÜNCÜ BÖLGE

1- Haluk Koç

2- Murat Emir

3- Ahmet Ersen Özsoy

4- Servet Ünsal

İZMİR 1’İNCİ BÖLGE

1 – Murat Bakan

2 – Selin Sayek Böke

3 – Özcan Purçu

4 – Kani Beko

5 – Mehmet Ali Çelebi

6 – Tacettin Bayır

7 – Ednan Arslan

8 – Sefer İpekli

9 – Kazım Umdular

10 – Nilay Kökkılınç

11 – Ezgi Deniz Urunga

12 – Devrim Barış Çelik

İZMİR 2’NCİ BÖLGE

1- Kemal Kılıçdaroğlu

2 – Ünal Çeviköz

3 – Kamil Okyay Sındır

4 – Atila Sertel

5 – Sevda Erdan Kılıç

6 – Mahir Polat

7 – Bedri Serter

8 – İdris Yavuz Yılmaz

9 – Ali Engin

10 – Salih Özçiftçi

11 – Mehmet Birlik

12 – Ebru Okay

HATAY:

1- Servet Mollaoğlu

2- Nermin Yıldırım

3- Serkan Topal

4- Mehmet Fatih Turan

KOCAELİ:

1- Fatma Kaplan Hürriyet

2- Haydar Akar

3- Tahsin Tarhan

MUĞLA:

1- Mürsel Alban

2- Suat Özcan

3- Burak Erbay

4- Süleyman Ayyılmaz

TOKAT:

1- Kadim Durmaz

SİVAS:

1- Ulaş Karasu

TUNCELİ:

1- Polat Şaroğlu

2- Mesut Coşkun

ARTVİN:

1 – Uğur Bayraktutan

ZONGULDAK:

1- Ünal Demirtaş

2- Deniz Yavuzyılmaz

3- Umut Başoğlu

4- Merve Kır

5- Çiğdem Şekerci

ANTALYA:

-Deniz Baykal

-Çetin Osman Budak

-Rafet Zeybek

-Şengül Yeşildal

-Nusret Bayar

-Vahap Tuncer

ADANA:

1- Ayhan Barut

2- Orhan Sümer

3- Müzeyyen Şevkin

4- Burhanettin Bulut

5- Oya Tekin

MALATYA:

1- Veli Ağbaba

2- Hulisi Porgalı

KONYA:

1- Abdüllatif Şener

BURDUR

1- Mehmet Göker

UŞAK İLK ÜÇ

1-İsmet Akın
2-Ali Karaoba
3-Özkan Yalım

ESKİŞEHİR İLK ALTI

1-Utku Çakırözer
2-Jale Nur Süllü
3-Nuray Akçasoy
4-Engin Çakmak
5-Sinan Özkar

ADANA İLK BEŞ

1- Ayhan Barut
2- Orhan Sümer
3- Müzeyyen Şevkin
4- Burhanettin Bulut
5- Oya Tekin

BURSA 1. BÖLGE ADAYLARI

1- Lale Karabıyık

2- Erkan Aydın

3-Nurhayat Altaca Kayışoğlu

4-Kayıhan Pala

5- Özgür Erdursun

6- Gürkan Ersen

7- Zafer Yıldız

8- Serken Öztürk

9- İbrahim Mart

10- Aytaç Şahin

BURSA 2’İNCİ BÖLGE

1-Orhan Sarıbal

2- Yüksel Özkan

3- Mustafa Şenyurt

4- Erkan Dönmez

5- Süleyman Ayyıldız

6- Şahin Sevinç

7- Meral Altuntaş

8- Kemal Atan

GAZİANTEP

1 – Bayram Yılmaz Kaya

2 – Özgür Yılmaz

3 – İrfan Kaplan

ARDAHAN

1-Öztürk Yılmaz

KARS

1-Barlas Uslu

UŞAK

İsmet Akın
Ali Karaoba
Özkan Yalım

BURSA

1.Bölge

Lale Karabıyık
Erkan Aydın
Nurhayat Altaca Kayışoğlu
Kayıhan Pala
Özgür Erdursun
Gürkan Ersen
Zafer Yıldız
Serken Öztürk
İbrahim Mart
Aytaç Şahin

2.Bölge

Orhan Sarıbal
Yüksel Özkan
Mustafa Şenyurt
Erkan Dönmez
Süleyman Ayyıldız
Şahin Sevinç
Meral Altuntaş
Kemal Atan

AYDIN

Bülent Tezcan
Hüseyin Yıldız
Süleyman Bülbül

NİĞDE

Ömer Fethi Gürer
Ahmet Oğuz Özmen
Nagihan Eskioğlu

BALIKESİR

Ahmet Akın
Fikret Şahin
Ensar Aytekin

MANİSA

Özgür Özel
Vehbi Bakırlıoğlu
Bekir Başevirgen
Sabri Temel
Abdullah Saka
Hayriye Hacet

TEKİRDAĞ

Faik Öztrak
İlhami Özcan Aygün
Candan Yüceer
Emre Köprülü
Adem Dalgıç
Arzu Mandalı Sucu
İsmail Doğaroğlu

 

 

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2018, 12:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48