banner15

Milli Görüş'ün duayenlerinden Yumakoğulları vefat etti

Milli Görüş düşüncesinin önemli ismi Osman Yumakoğulları uzun süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti

Milli Görüş'ün duayenlerinden Yumakoğulları vefat etti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Milli görüş hareketinin duayen isimlerinden, Avrupa Milli Görüş Teşkilatları (AMGT) Kurucu Başkanı, eski milletvekili ve Saadet Partisi eski İstanbul İl Başkanı Osman Yumakoğulları, uzun süredir tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

Yumakoğlu'nun cenazesi yarın ikindi sonrası Fatih Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Merkezefendi Mezarlığı'na defnedilecek.

Geçtiğimiz yıl hastanede kalbi duran Yumakoğulları yoğun bakıma alınmıştı ve bilinci kapalıydı. Yumakoğulları, hastaneye kaldırılırken oksijen verilmemesi sonucu beyni zarar görmüş ve bu sebeple bitkisel hayata girmişti.

OSMAN YUMAKOĞULLARI KİMDİR

Antalya’nın Korkuteli ilçesinde 1947’de dünyaya gelen Osman Yumakoğulları İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. Beyoğlu Merkez Vaizliği, Bursa Vakıflar Bölge Müdürlüğü, Bursa İlim Yayma Cemiyeti ve Osman Gazi İlim Kültür Vakfı Başkanlığı, Bursa Marmara Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği, Avrupa Milli Görüş Teşkilatları Genel Başkanlığı, Milli Gazete Avrupa bölümü Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

Refah ve Fazilet Partilerinden 20. ve 21. Dönem İstanbul Milletvekilliği yaptı. Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı ve Genel İdare Kurulu (GİK) görevlerinde de bulunan Yumakoğulları evli ve iki çocuk babasıydı.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2016, 18:04
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48