Milli Saraylardan işitme engellilere özel uygulama

Yılda yaklaşık 1 milyon 200 bin yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırlayan TBMM Milli Saraylar, engelli ziyaretçiler için özel turlar düzenleyecek

Milli Saraylardan işitme engellilere özel uygulama

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Her yıl yaklaşık 1 milyon 200 bin yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırlayan TBMM Milli Saraylar, engelli ziyaretçiler için yeni bir uygulama başlatıyor.

Konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre, TBMM Milli Saraylar'a bağlı Dolmabahçe Sarayı'nda her ayın ilk pazartesi, Beylerbeyi Sarayı'nda ise her ayın ikinci pazartesi günü, işitme engelliler için özel turlar düzenlenecek.

Gezi organizasyonlarının gerçekleştirilmesinde, engellilere yönelik faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının talep ve önerileri de dikkate alınacak.

İşitme engellilere hizmet verecek olan ekipte, sosyal sorumluluk projesi olarak yayınlanan, "Duyan Eller" kampanya filminin kahramanı Muharrem'in ablası Özlem Yazgan da yer alıyor. TBMM Milli Saraylar'da rehber olarak görev alan Yazgan, ziyaretçilere sarayların tarihini anlatacak.

Turlar, TBMM Milli Saraylar Rezervasyon Birimi'ne 0212 3272626 numaralı telefondan yapılacak başvurular sonucu oluşturulan gruplarla gerçekleştirilecek.

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2015, 12:09
banner53
YORUM EKLE

banner39