Milli Savunma Bakanı Canikli: Afrin harekatı yapılacak

Milli Savunma Bakanı Canikli, Afrin operasyonu ile ilgili, "Bu operasyon gerçekleştirilecek, yapılacak, Suriye'nin kuzeyindeki bütün terör hatları, varlığı ortadan kaldırılacaktır. Bunun başka çaresi yok." dedi.

Milli Savunma Bakanı Canikli: Afrin harekatı yapılacak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Milli Savunma Bakanı Canikli,  A Haber televizyonunda yaptığı açıklamada, "(Afrin'e operasyon) Bu operasyon gerçekleştirilecek, yapılacak, Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi. Ama zamanı, saati tamamen harekatın gerekliliği çerçevesinde, harekatın en etkili, en başarılı şekilde yürütülmesiyle alakalı planlamanın bir parçası. Dolayısıyla o çerçevede şu anda gereği yapılıyor. Suriye'nin kuzeyindeki bütün terör hatları, varlığı ortadan kaldırılacaktır. Bunun başka çaresi yok." dedi.

'BOŞ VE ANLAMSIZ BİR DEĞERLENDİRME'

Canikli: "(ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsünün Afrin açıklaması) Boş ve anlamsız bir değerlendirme. Bir defa DEAŞ bitti. Aslında şu ifade bile DEAŞ'ın, Amerika tarafından özellikle Suriye'de, belli bölgelerde nüfuzunu oluşturması, kurması, orada hakim olmak için araç olarak kullandığının bir yansıması. 'En büyük tehdit DEAŞ'tır, dolayısıyla herkes DEAŞ'e yönelik olarak bütün politikalarını belirlemeli, ona göre hareket etmeli' gibi bir yaklaşım bugün itibarıyla son derece anlamsız, içi boş bir sözdür, açıklamadır. DEAŞ tehdidinin bittiği resmi olarak ilan edildi zaten. DEAŞ tehdidi artık hem Suriye'de hem Irak'ta ortadan kaldırılmıştır. Bu gerçek ortadayken halen 'DEAŞ'a karşı odaklansın' gibi açıklama gerçekten çok anlamsız bir açıklama."

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2018, 12:53
banner53
YORUM EKLE

banner39