banner39

Minik Leyla'nın ölüm nedeni belli oldu

Ailesiyle bayram ziyareti için gittiği dedesinin köyünde kaybolduktan 18 gün sonra ölü bulunan 4 yaşındaki Leyla Aydemir'le ilgili Ağrı Valisi Süleyman Elban, "Ağrı'da kaybolduktan sonra cesedi bulunan 4 yaşındaki Leyla Aydemir ile ilgili herhangi bir istismar ya da tecavüz emaresi yok... 8-10 gün aç bırakıldığı için ölmüş." dedi.

Güncel 03.07.2018, 10:54 03.07.2018, 11:12
Minik Leyla'nın ölüm nedeni belli oldu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ağrı'da ailesiyle bayram ziyareti için gittiği dedesinin köyünde kaybolduktan 18 gün sonra ölü bulunan 4 yaşındaki Leyla Aydemir'le ilgili Ağrı Valisi Süleyman Elban açıklamalarda bulundu. 

Ağrı Valisi Süleyman Elban, yaptığı açıklamada, "Ağrı'da kaybolduktan sonra cesedi bulunan 4 yaşındaki Leyla Aydemir ile ilgili herhangi bir istismar ya da tecavüz emaresi yok." ifadesini kullandı.

Leyla Aydemir'in ölüm nedeniyle ilgili soru üzerine Elban, "8-10 gün aç bırakıldığı için ölmüş." dedi.

Elban, "Yapılan otopsi ve değerlendirmeler neticesinde yavrumuzun kaybolduktan sonra 8-10 gün içinde ölmüş olduğu sonucuna varıldı ve bu ölüm hadisesinden bulunduğu güne kadar beklediği bir yerden ve dün bulunduğu tarihten 2-3 gün evvel o derede suyun içine bırakılmış olduğu yönünde otopsi raporunda tespitler mevcut." ifadelerini kullandı.

Olayla ilgili gözaltına alınanlar olduğunu belirten Elban, "Bazı bulgular da var. Çalışmalar titizlikle devam ediyor." bilgisini verdi.

Bu arada Erzurum'daki otopsi işleminin ardından Ağrı'ya götürülen 4 yaşındaki Leyla Aydemir'in cenazesi Bezirhane köyünde toprağa verildi.

 

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?