banner15

Mısır uçağını kaçıran gözaltına alındı

Güney Kıbrıs Dışişleri Bakanı Ioannis Kasoulides, Mısır uçağını kaçıran hava korsanının gözaltına alınarak, eylemin "ölü ya da yaralı olmadan" sonlandırıldığını açıkladı

Mısır uçağını kaçıran gözaltına alındı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mısır uçağını kaçıran hava korsanı yakalandı, son kalan yolcular serbest kaldı.

Kıbrıslı yetkililer korsanın gözaltına alındığını açıkladı.

Mısır Sivil Havacılık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada da üzerinde patlayıcı bulunduğunu ileri süren bir yolcunun uçağın pilotu Ömer el-Gammal'ı tehdit ettiği ve Larnaka'ya inmesi için zorladığı belirtildi.

El-Gammal'ın yetkililere haber verdikten sonra uçağı Larnaka Havaalanı'na indirdiği kaydedildi.

Diğer yandan, Mısır'ın resmi haber ajansı MENA, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi'nin, GKRY lideri Nikos Anastasiadis ile telefonda görüştüğünü kaydetti.

Mısır resmi haber ajansı MENA korsanın Mısır vatandaşı Seyfeddin Mustafa olduğunu duyurdu. Uçağın kaçırıldığı saatlerde MENA, Mısır Devlet Televizyonu ve El Ahram Gazetesi hava korsanının İbrahim Semaha olduğunu ve korsanın Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nden ((GKRY)) siyasi sığınma talebinde bulunduğunu açıklamıştı.

Öte yandan korsanın eşinin Kıbrıs'ta olduğu ve onunla dört yıldır görüşemediği; Rum yönetiminin eşini havalimanına getirmesiyle eylemin sonlandırıldığı belirtiliyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2016, 17:19
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48