banner39

Mısır'da bir Türk 'casusluk' iddiasıyla tutuklandı

Mısır’a turistik bir gezi için gelen Türkiye vatandaşı bir kişi, emniyete ait kurumları çektiği iddiasıyla 15 gün gözaltında kalacak

Güncel 30.01.2016, 18:27 30.01.2016, 18:27
Mısır'da bir Türk 'casusluk' iddiasıyla tutuklandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mısır’da bir Türkiye vatandaşı ‘Casusluk’ iddiasıyla tutuklandı. Geçtiğimiz çarşamba günü Mısır’a seyahat için gelen ve polis olduğu söylenen bir Türk vatandaşı, emniyete ait kurumları çektiği iddiasıyla gözaltına alınmıştı. Bugün, savcılık, sorguladığı Türkün 15 gün hapiste gözaltında kalmasını kararlaştırdı.

Mısır resmi kaynakları, gözaltına alınan Türkün, Mısır’a turist vizesiyle giriş yaptığını ve Türkiye’de polis olduğunu öne sürdü. Adı hala açıklanmayan Türkün, Çarşamba günü Giza iline bağlı El Haram bölgesinde bir kontrol noktasında bulunan güvenlik güçlerinin fotosunu çekerken gözaltına alındığı söyleniyor.

Mısır kaynakları, gözaltına alınan şahsın, fotoğraf makinesinde ordu ve emniyete ait önemli kurumların resimlerinin çıktığını iddia ediyor.

Bu konuda haber yayınlayan Mısır gazeteleri ise, gözaltına alınan türk vatandaşının T.C. Kahire büyükelçiliğinde çalışan bir istihbarat elemanı olduğunu, emniyet kurumlarını diplomat plakalı bir araç içinde çekerken tutuklandığını iddia ediyor. Bu iddia Kahire Büyükelçiliği tarafından yalanlandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?