'MİT belgesini hazırlayan bulundu' iddiası

MİT'te resmi kurum evrağıyla sahte belge düzenlediği iddia edilen personelin yakalandığı iddia edildi. MİT antetli bir belgede, Ömer Güney'le ilgili iddialar yer almıştı; MİT belgenin sahte olduğunu duyurmuştu

'MİT belgesini hazırlayan bulundu' iddiası

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

PKK’lı 3 kadını Paris’te öldüren Ömer Güney’in MİT’le bağlantılı olduğunu gösteren ve MİT tarafından sahte olduğu belirtilen belgeleri hazırlayan kişinin yakalandığı iddia edildi.

Takvim Gazetesi'nin iddiasına göre sahte olduğu açıklanan evrakı, teşkilata sızmış bir kişinin MİT antetli filigranlı kağıt çalarak hazırladı. İddiaya göre söz konusu kişi yakalandı.

PKK'lı üç kadının Paris'te öldürülmesi olayı ile ilgili yayınlanan ses kayıtlarının çıkmasının ardından MİT belgesi olduğu iddia edilen bir yazıda zanlı Ömer Güney'in suikastlar için kullanıldığı öne sürülüyordu. MİT bu belge ile ilgili inceleme başlatı.

İddialara göre belge kesinlikle kuruma ait değil, sonradan üretilmiş. Ancak belgenin hazırlanmasında ilginçbir bir yol izlemiş. Teşkilatın bir elemanı, MİT'in özel filigranlı kağıdını kullanarak, MİT'in yazışma usullerine ve yazı karakterine uyarak düzmece bir belge hazırlamış. MİT, özel filigranlı kağıtları aracılığı ile belgeyi düzenleyen kişiyi çok kısa sürede tespit etti. Bu kişi ile ilgili gerekli işlemlerin yapıldığı bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2014, 12:56
banner53
YORUM EKLE

banner39