banner15

MİT ve Genelkurmay'ı vuran darbeci pilotlara müebbet talebi | VİDEO

15 Temmuz darbe girişiminde MİT ve Genelkurmay binalarını vuran helikopter pilotlarının da yargılandığı Kara Havacılık Komutanlığı davasında savcı, 86 sanık için birer kez, 36 sanık için de 4 ila 29'ar kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istedi.

MİT ve Genelkurmay'ı vuran darbeci pilotlara müebbet talebi | VİDEO

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

15 Temmuz FETÖ darbe girişiminde, MİT ve Genelkurmay binalarını vuran helikopter pilotlarının da yargılandığı Kara Havacılık Komutanlığı davasında savcı mütalaasını açıkladı.

Kara Havacılık Komutanlığı davasında, 86 sanık için birer kez, 36 sanık için de 4 ila 29'ar kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

MİT PERSONELİ OTOMATİK SİLAHLARLA ATEŞ AÇTI

15 Temmuz 2016 Cuma gecesi saat 22.00 civarında başlayan FETÖ'nün darbe girişiminde ilk hedeflerinden biri MİT personelinin bulunduğu binaydı.

FETÖ'nün darbe girişiminde bulunduğu gece MİT'e gerçekleştirilen ilk saldırı, binanın ana giriş kapısından yapıldı. 

Darbecilerin saldırısını püskürtmek için MİT personeli otomatik silahlarla helikoptere karşı ateş açtı.

Saldırı sırasında MİT'in içinden çıkan bir personel aracı da helikopter tarafından ateş altına alındı. Çatışma süresince MİT personelinin bulunduğu bina da helikopter tarafından açılan ateşe maruz kaldı.

Ayrıca MİT'in bulunduğu yoldan geçen araçlar da helikopter tarafından açılan ateşe maruz kaldı. Sürücüler panikle gittikleri yönü değiştirirken bazıları da ne yapacaklarını bilemedi ve oldukları yerde kaldı.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2018, 14:23
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48