banner15

MİT ve Özel Harekat'ı bombalayan pilotun eşi de gözaltında

İzmir'de'de, FETÖ/PDY soruşturmasında İKÇÜ çalışanlarına yönelik operasyonda, 29 kişi gözaltına alındı. MİT ve Özel Harekat'ı bombalayan pilotun eşinin de gözaltına alınanlar arasında olduğu bildirildi

MİT ve Özel Harekat'ı bombalayan pilotun eşi de gözaltında

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın FETÖ/PDY'ye yönelik yürüttüğü soruşturmada, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi çalışanlarına yönelik operasyon yapıldı. Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nün 35 kişiye yönelik yaptığı operasyonda, 29 kişi gözaltına alındı, 6 kişinin de arandığı açıklandı.

Bu arada gözaltına alınanlar arasında, 15 Temmuz gecesi Ankara'da MİT ve Özel Harekat Daire Başkanlığı binasını bombaladığı belirtilen pilot binbaşı Rafet Kalaycı'nın doktor eşi Ö.T.K.'nın da bulunduğu öğrenildi. Ö.T.K.'nın boşanmadığı halde, 15 Temmuz'dan önce eşinden boşandığını çalışma arkadaşlarına söylediği ileri sürülmüştü.

BYLOCK KULLANMIŞLAR, BANK ASYA'YA PARA YATIRMIŞLAR

Gözaltındaki akademisyen ve üniversite çalışanlarının, örgütün şifreli haberleşme sistemi ByLock'u kullandığı ve Bank Asya'ya kapanmaması için para yatırdıklarının saptandığı öne sürüldü. Gözaltına alınan kişiler, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2016, 09:50
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48