banner39

MİT'i ifşa etmeyi habercilik sanan Odatv haber müdürü gözaltına alındı

Odatv geçtiğimiz günlerde Libya'da şehit düşen 2 MİT mensubundan birinin kimliğini yaptığı haberle deşifre etti. Skandal haber sonrası harekete geçen emniyet Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu'nu gözaltına aldı.

Güncel 04.03.2020, 10:05 06.03.2020, 13:13
MİT'i ifşa etmeyi habercilik sanan Odatv haber müdürü gözaltına alındı

Libya'da Hafter milisleri tarafından düzenlenen saldırıda iki güvenlik personeli şehit oldu. Şehitlerin kimlikleri açıklanmadı ve resmi bir cenaze töreni düzenlenmedi. Olay ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada şehitlerin MİT mensubu olduğunu bu ailelerinin deşifre olmaması için isimlerinin açıklanmadığını söylemişti.

Odatv haber sitesi Libya'da şehit düşen 2 MİT mensubundan birinin kimliğini ifşa etti. Haber sonrası harekete geçen emniyet Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu'nu gözaltına aldı. Gözaltı kararının, 'Sessiz, sedasız ve törensiz defnedilen Libya şehidi MİT mensubunun cenaze görüntülerine Odatv ulaştı' başlıklı haber nedeniyle olduğu iddia edildi.

937 SAYILI MİT KANUNU MADDE 28’DE; “MİT mensupları ve ailelerinin kimliklerini,makam, görev ve faaliyetlerini herhangi bir yolla ifşa edenler, üç yıldan yedi yıla kadar hapis cezası verilir.

Odatv'ye sahip çıkanlar; CHP'li Tuncay Özkan "Bu gözaltı Türkiye de gazeteciliği suç sayan faşist kafaların ürünüdür. Libya’da şehit edilen bir MİT mensubunun gizlice defnedilmesi haberdir" paylaşımında bulundu.

Gazeteci İsmail Saymaz ise; "Barış Terkoğlu, Odatv’de yayınlanan, şehit MİT görevlisinin cenaze haberinden ötürü sabah gözaltına alındı. Başkalarınca da yayınlanmış haber devlet sırrını ifşa mıdır? Terkoğlu çok saygın bir gazetecidir. Savcılık çağırsa adliyeye giderdi. Bu bir gözaltı değil, bir gözdağıdır." ifadelerini kullandı.

Gazeteci Zafer Arapkirli;

Gazeteci Uğur Dündar;

Gazeteci Murat Ağırel;

banner53
Yorumlar (1)
Recepali 1 yıl önce
Agır ceza alması lazım bu bir resmi devlet sırrıdır ifşa etmek vatan hainligidir. Sadece ifadesi alınıp bırakılamaz. Size zahmet olacak ama devlet vatan hükümet din düşmanı olan şu oda tv cumhuriyet sözcü gibi paçavraları kapatın. Şimdiye kadar manşetten çok vatan hainligi hükümete tsk ya hakaretler etmişlerdir. Niye bunlarla ilgili kanuni işlem yapılmıyor anlamıyorum. Bunların memleket içinde ağ babası kim
18
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?