banner39

MSB: 50 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı, Fırat Kalkanı bölgesinde 50 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Güncel 23.04.2022, 13:30 23.04.2022, 13:58
MSB: 50 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı, dün 1 polisin şehit olduğu Fırat Kalkanı ile Zeytin Dalı harekat bölgelerindeki TSK üslerine saldıran teröristlere karşı düzenlenen operasyonlarda 50 PKK/YPG’li teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Dün Fırat Kalkanı Harekat Bölgesi Mare yerleşim yerindeki polis kontrol noktasına Tank savar silahları ile saldırı gerçekleştirildi. Bu saldırıda özel harekat polisi Aytaç Altunörs şehit oldu.

Bu saldırı ile eş zamanlı olarak Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) üslerine de havan tacizleri gerçekleştirildi. Daha sonra da tacizler hem Fırat Kalkanı hem de Zeytin Dalı Harekat bölgelerindeki üs bölgelerinde devam etti.

Dünden bugüne kadar 50 terörist etkisiz hale getirildi

Bu saldırıların ardından meşru müdafa kapsamında karşılık verildi ve geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Yapılan meşru müdafaa ve cezalandırma atışları ile operasyonlar neticesinde dünden bugüne kadar 50 PKK/YPG’li terörist etkisiz hale getirildi.

"TSK, şehitlerimizin kanını yerde bırakmadı, bırakmayacak"

Türk Silahlı Kuvvetleri başlatılan operasyonla ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Türk Silahlı Kuvvetleri şimdiye kadar tüm şehitlerimizin kanını yerde bırakmadı, bırakmıyor ve bırakmayacak. Yapılan her türlü taciz ve saldırılara anında misliyle karşılık verilecek ve TSK’nın operasyonları ile oluşan huzur ve güven ortamının bozulmasına asla izin verilmeyecektir."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?