banner39

Müftü ile Hıristiyan din adamı demokrasi nöbetinde

Muğla'nın Bodrum ilçesinde devam eden Demokrasi nöbetinde Müslüman ve Hristiyan din adamı yanyana sokaklara çıkarak halkın yanında oldu

Güncel 30.07.2016, 14:31 30.07.2016, 14:31
Müftü ile Hıristiyan din adamı demokrasi nöbetinde

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Bodrum'da aralıksız süren 'Demokrasi nöbetine' bu kez Bodrum Müftüsü Ali Ünal ile Hıristiyan din adamı pastör Engin Duran, elinde Türk bayraklarıyla katılarak barış ve demokrasi mesajı verdi.

Emin Anter Bulvarı üzerindeki Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü önündeki demokrasi nöbeti sürüyor. İlgi gören nöbete dün Bodrum İlçe Müftüsü Ali Ünal ve 7 Haziran seçimleri için AK Partiden milletvekili aday adayı olan Bodrum Lütuf Kilisesi'nin pastörü evli ve 3 çocuk babası Engin Duran da katıldı. İki din adamı, ellerinde Türk bayraklarıyla nöbete destek verdi. Bodrum Müftülüğü görevlileri, halka pilav ve lokma ikram etti. Konuşma yapan Müftü Ünal, "Amaç vatan ve bayrak olunca bakın tek bayrak altında farklı dinden de olsak buluşabiliyor aynı mesajları verebiliyoruz" dedi.

Pastör Engin Duran ise "Türk'üm. Bu vatanda yaşıyorum. Tek vatan, tek bayrak diyorum. Demokrasi hepimizin vazgeçilmez unsuru. Bu nedenle elimde Türk bayrağıyla buraya geldim" diye konuştu.

Demokrasi nöbetinde Müftü Ünal'ın öncülüğünde şehitler için saygı duruşunda bulunuldu ve dualar okundu.

 

banner53
Yorumlar (0)
12
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?