banner39

Muhalefete 'Gönül Köprüsü' daveti

Geçen Ramazan ayında başlattığı Gönül Köprüsü projesini Kurban Bayramı’nda da sürdürecek olan AK Parti, muhalefeti de projeye katkıya çağırdı

Güncel 19.08.2016, 14:47 19.08.2016, 14:47
Muhalefete 'Gönül Köprüsü' daveti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Birinci derecede terör ortamından etkilenen 12 ile yardım kampanyası kapsamında başlatılan “Gönül Köprüsü” projesi Kurban Bayramı'nda da sürdürülecek. Doğu ve Güneydoğudaki 12 ilde yapılacak olan yardımlar Kurban Bayramı'ndan 1 hafta önce başlayacak.

AK Parti kurmaylarının yanı sıra 100 kadar iş adamı ve sporcunun bölgeye giderek, hem yardımlarda bulunacağını hem de gönül köprüsünde görev alacağını söyleyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Müezzinoğlu, “Toplamda 12 bakanımız iş adamlarımıza bölgede yatırımların teşvikiyle ilgili yeni teşvik eylem planını anlatacak” dedi.

TEŞVİKLER BAŞLIYOR

Müezzinoğlu, Doğu ve Güneydoğudaki projelerin aksamadan devam ettiğini söylerken, CHP ve MHP'den de destek istedi. Teşviklere yeni ilaveler bu dönemde de gündeme geleceğini belirten Müezzinoğlu, “15 gün sonra belli bir noktaya gelecek. CHP ve MHP ile de bir birliktelik yakalayabilirsek, orta ve uzun vadeli projeler daha farklı bir zenginliğe dönebilir” dedi.

HDP'YE DAVET YOK

Müezzinoğlu, 2 günlük gönül köprüsü programına, CHP ve MHP'nin il başkanlarını da davet etmeyi düşündüklerini söyledi. Müezzinoğlu, HDP'nin ise teröre karşı duruşu net olmadığı için davet edilmesinin söz konusu olmadığını söyledi.

Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?