Muhammed Ali için gıyabi cenaze namazı

Efsanevi boksör Muhammed Ali için teravih namazının ardından Fatih Camii'nde gıyabi cenaze namazı kılındı

Muhammed Ali için gıyabi cenaze namazı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD'de solunum yollarındaki rahatsızlık nedeniyle cuma gecesi hayatını kaybeden efsanevi boksör Muhammed Ali için teravih namazının ardından Fatih Camii'nde gıyabi cenaze namazı kılındı.

Erbakan Vakfı'nca, Fatih Camii avlusunda, teravih namazının ardından organize edilen törende, "Ringlerin ve Gönüllerin Şampiyonu Yumruklarıyla Emperyalizmi Dize Getiren Adam, Mekanın Cennet Olsun" pankartı açıldı. Namaz öncesinde basın açıklamasını okuyan Erbakan Vakfı İstanbul Gençlik Kolları İl Başkanı Osman Uçar, "boks" ve "şampiyon" deyince ilk önce akıllara Muhammed Ali'nin geldiğini söyledi. 

Efsanevi boksör Muhammed Ali'yi şahsiyetli ve onurlu bir Müslüman olduğu için andıklarını belirten Uçar, Muhammed Ali'nin yüreğinin yumruğundan daha büyük olduğunu dile getirdi.

Uçar, efsane şampiyonun sadece ringlerde mücadele vermediğini anlatarak, "Hem Amerika'da ezilen bir siyahi olarak hem de bir Müslüman olarak özellikle Malcolm X ile beraber İslami mücadelenin simgelerinden oldu. Ringlerde attığı yumruklar bu anlamda hem onun ve hem de bizim için bir semboldü." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2016, 08:04
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35