banner39

Mustafa Kemal anılıyor

Atatürk, ölümünün 74. yıl dönümünde tüm yurtta, KKTC'de ve dış temsilciliklerde törenler ve çeşitli etkinliklerle anılacak

Güncel 10.11.2012, 08:01 10.11.2012, 09:06
Mustafa Kemal anılıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 74. yılında yurt genelinde, KKTC ile dış temsilciliklerde tören ve etkinliklerle anılacak.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç, Bekir Bozdağ ve diğer devlet erkanı, Anıtkabir'de Atatürk'ün mozolesine çelenk koyarak, saat 09.05'te saygı duruşunda bulunacak.

Aynı anda tüm yurtta sirenler çalacak, bayraklar yarıya indirilecek. Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu'nca düzenlenen Atatürk'ü Anma Töreni, Cumhurbaşkanı Gül, Başbakan Yardımcıları Arınç ve Bozdağ ile bazı bakanların katılımıyla yapılacak.

TBMM Genel Kurulu'nda, Atatürk'ün ebediyete intikalinin 74. yılı nedeniyle gruplar adına konuşmalar yapılacak.

ANKARA'DA YASAKSIZ YÜRÜYÜŞ

Ankara Valiliği, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda yaşanan gerginliğin tekrarlanmaması için bugün yapılacak 10 Kasım yürüyüşüne izin verdi. Resmi törenin sona ermesinin ardından Anıtkabir ziyarete açılacak. Tandoğan'dan başlayacak yürüyüş yasaksız olarak Anıtkabir'e kadar devam edecek. 

Yorumlar (1)
NUR 10 yıl önce
ARKADAŞLAR ATATÜRK ÖLMEDİ YÜREYİMDE YAŞIYOR TOPRAĞAN BOL OLSUN ATAMMMMMMM
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?