banner15

Nakşibendi önderlerden Erdoğan'a bir destek daha

Nakşibendi tarikatının Şanlıurfa’daki şeyhlerinden Muhammed Zahid el-Haznevi, yaptığı açıklamada, seçimde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı destekleyeceklerini açıkladı.

Nakşibendi önderlerden Erdoğan'a bir destek daha

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri öncesinde büyük kitlelerin manevi önderliğini yapan liderlerden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için destek açıklamaları elmeye devam ediyor.

Türkiye genelinde yaklaşık 4 milyona yakın muhibbanı olduğu bilinen Nakşîbendi tarikatının Şanlıurfa’daki şeyhlerinden Muhammed Zahid el-Haznevi, "Şahsımıza veya tarikatımıza kim faydalı diye düşünmüyoruz. İnsanlık için İslam âlemi için kim faydalı ona bakıyoruz. Allah razı olsun Tayyip Erdoğan İslamiyet’e nefes verdi. Biz hakikat ehliyiz. Kim ki dine hizmet ediyorsa baş tacıdır" dedi.

"Bu ülkede 90 yıldır Müslümanlar ötekiydi. Ancak 10 yıldan bu yanda çok şey değişti. Erdoğan yapmacık değil" diyen tarikat şeyhi, "Oy almak için rol yapmıyor. Erdoğan Müslümanları kandırmıyor. Geçmişte sırf İslami kimliğinden dolayı dert çeken biri olarak sorunları çözmek ve inançlıların üzerindeki baskıları kaldırmak istiyor. Dinimiz ‘Siyasetten uzak durun’ der ama bugün biri İslam’ın ve Müslümanların elinden tutuyorsa bizler de şeri olarak destek vermekle mükellefiz. Ne zamana kadar bu destek? Bu istikamette yürüdüğü sürece" açıklamasında bulundu.

Daha önce Menzil tarikatı da seçimde Erdoğan'a destek vereceğini açıklamıştı.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2018, 20:04
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48