banner15

'Necip Fazıl Ödülleri' 10 Aralık'ta sahiplerini bulacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliğiyle düzenlenen ödül töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilecek

'Necip Fazıl Ödülleri' 10 Aralık'ta sahiplerini bulacak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Sultan-uş Şuara (Şairler Sultanı) Necip Fazıl Kısakürek'in manevi ve kültürel mirasını yaşatmak amacıyla Star gazetesi tarafından verilen "Star Gazetesi 2016 Necip Fazıl Ödülleri", Haliç Kongre Merkezinde düzenlenen törenle takdim edilecek.

Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliğiyle düzenlenen ödül töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilecek.

Haliç Kongre Merkezinde düzenlenecek geceye, sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra edebiyat, medya, iş, akademi, kültür ve sanat dünyasından da birçok isim katılacak.

"Şiir Ödülü"nün, şair Ebubekir Eroğlu, "Fikir ve Araştırma Ödülü"nün Yaşar Çağbayır, "Hikaye ve Roman Ödülü"nün yazar Cihan Aktaş'a verileceği tören, 10 Aralık günü saat 19.00'da gerçekleştirilecek.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek törende, bu yıl ilk defa verilecek "Necip Fazıl İlk Eserler Ödülü" Emel Özkan ve Mustafa Çiftçi'ye, "Necip Fazıl Saygı Ödülü" ise hikaye ve denemeleriyle tanınan yazar Mustafa Kutlu'ya takdim edilecek.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2016, 19:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Sami Bolak
Hasan Sami Bolak - 2 yıl Önce

(Üstadın sağlnda, paltosu kolunda Ben Hasan Sami Bolak ) üstadı Kayseri garında karşılıyoruz. Mekanı Cennet olsun.

banner39

banner50

banner47

banner48