banner39

Nedim Şener yeni darbe heveslilerinin Kemalistler olduğunu iddia etti

Gazeteci Nedim Şener, "Rand Corporation CIA'nın yan kuruluşu Amerika'nın federal kurumları tarafından desteklenmekte. Ve asıl tartışılması gereken ABD nasıl böyle bir fitne raporunu ortaya atabiliyor." dedi

Güncel 18.02.2020, 10:53
Nedim Şener yeni darbe heveslilerinin Kemalistler olduğunu iddia etti

Habertürk'te Didem Arslan Yılmaz'ın sunduğu Türkiye'nin Nabzı programının konukları arasında yer alan gazeteci Nedim Şener, "Yeni darbeyi Kemalistler yapacak" iddiasına karşı çıktı.

Şener, Türkiye'deki tüm darbelerin arkasında ABD ve NATO'nun bulunduğunu ifade eden Şener asıl tartışılması gerekenin ise fitne raporu olduğunu söyledi. "ABD'nin bir bildiği mi var?" diyen Şener sözlerine şöyle devam etti:

"ABD dünyadaki bütün kötülüklerin başı olan bir ülke. Rapora bir bütün olarak baktığınızda nasıl olur da bir ülke muhalefeti, ordusu, siyaseti üzerine bir projeksiyon çizebilir görülür. Çünkü bu rapor Pentagon tarafından finanse edilmiş olup, Rand Corporation CIA'nın yan kuruluşu Amerika'nın federal kurumları tarafından desteklenmekte. Ve asıl tartışılması gereken ABD nasıl böyle bir fitne raporunu ortaya atabiliyor. Bir bildiğimi var? diye onun üzerinden gitmek lazım."

"Subay astsubay kanadında 18 bin değil, 1800 değil, 180 Atatürkçü Kemalist darbeci subay bulur musunuz? bulamazsınız! Yok öyle bir şey." diyen Şener, bunun bir siyasi tartışma olduğunun altını çizip odaklanılması gerekenin Rand Corporation'un raporu olduğunu vurguladı. 

RAPOR FETÖ'CÜLERİ TARİF EDİYOR

Şener, "Bu bir siyasi tartışma. Yani bizim odaklanmamız gereken RC'nin raporu. ABD Savunma Bakanlığı kaynaklı rapor. Orada darbe ile ilgili konu orta kademe subayların tasviye edildiği, bu rahatsız olan subayların darbe girişiminde bulunabileceği olasılığından bahsediyor. Yani FETÖ'cülerden bahsediyor. Yani rapor bize bunu tarif ediyor." dedi. 

"18 bin subay astsubayı yan yana getirin sivil imamlarından emir almadan tuvalete gidemez bunlar. Nitekim 15 Temmuz'da sivil imamlar her şeyi koordine ettiler. Zaten emir komuta koptuğunda nasıl sersemlediklerini, her şeyi birbirine soktuklarını WhatsApp yazışmalarından görüyorsunuz." diyen Şener, darbe ihtimalini ise kaos çıkmasına bağladı ve bunda FETÖ'nün olası rolünü şöyle anlattı:

"Darbe olasılığı şöyle mümkün olur. Ancak bir kaos çıkartırsanız. Şimdi bu 18 bin diye sayısını verdiklerimiz içerisinden Allah korusun bir devlet büyüğüne, üst düzey yöneticilere, bir komutana suikast yapıp ülkeyi kaosa sürüklerlerse. Öyle bir kaos ortamında, Türkiye'yi birbirine kattıktan, toplumu birbiyle çatışır hale getirdikten sonra TSK doğan kaos ortamında ne yapar?"

"16 Temmuz sabahı o darbe girişimi başarılı olsaydı, Kemalistler darbe yaptı zannedecekti insanlar." diyen Nedim Şener sözlerini ise şöyle sürdürdü:

"Türkiye'de öyle Atatürkçü falan değil darbeyi yapanlar her zaman NATO'culardır. NATO'ya bağlılığını kim söylüyorsa direkt olarak o insanlardan, siyasetçi asker fark etmez korkacaksınız. Çünkü Türk askeri, Türk siyasetçisi önce Türk milletine bağlıdır. Çünkü ondan oy alıyorsunuz, NATO'dan oy almıyorsunuz. Ama oraya göz kırparsanız, patronunuza göz kırparsanız o sizin ne olduğunuzu gösterir. FETÖ'cülerin sayısal katılımları onların NATO'cu kimliğini gözardı etmemizi engellemez. Dolayısı ile karşımızda Allah korusun bir devlet büyüğümüze, üst düzey bir komutana ya da siyasetçiye yapılacak ve toplumu kaosa sürükleyecek ki buna tüm siyasetçileri sayıyorum çünkü herhangi birine bir şey olsa kaos ortamı yaratır. Bu da Türkiye'de tekrar kaosu dindirmek adına bir müdahaleyi getirebilir endişesi taşıyorum."

banner53
Yorumlar (3)
Sabri Kalyoncu 2 yıl önce
Kemalistleri, ABD tasfiye etti edeceği kadar.
Ufak bir destek görseler, İhtilalin kralını yaparlar, memleketi anında satarlar.
Bir ışık, bir umuttur bekliyorlar, Müslümanların ortalıkta böyle dolaşmaları nefeslerini kesiyor, dünyalarını daraltıyor, ne idik ne olduk, bu bize yakışmaz havasını yaşıyorlar.
İlker Başbuğdan, kapasitesinin üstünde bir şeyler bekliyorlar. Ne yazık ki, onun da bu işlerler pek anladığı, ona güvenenin de pek olmadığı anlaşılıyor.
Nedim Şener bu konularda ki en düzgün analizleri yapan kişidir kendisine katılmamak mümkün değil.
Zeki sen 2 yıl önce
Sayın nedim şener sen kafayı yedin herhalde bunu nasıl soyleyebiliyosun erkonokon kupası ile bedel odemedinmi ...
kemal başkaya 2 yıl önce
Gider ayak yanlış ata oynuyorsun. Tetikçiliğin de bir sınırı var.
16
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?