banner39

banner35

Nevzat Atlığ Mozart ve Dede Efendi'yi buluşturdu

Mozart’tan Dede Efendi’ye” adlı konser, 23.Kasım.2017 Perşembe günü saat 20.00’de Bodrum Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleşiyor.

Güncel 17.11.2017, 12:36 17.11.2017, 12:36
Nevzat Atlığ Mozart ve Dede Efendi'yi buluşturdu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mozart ve Dede Efendi gibi iki müzik dehasının sembolleştirdiği bu iki klasik müzik sanatı aynı program içinde sunulacak..

Bodrum’da yaşayan ve KARSANAT Derneğinin kurucu üyelerinden olan Devlet Sanatçısı Prof. Dr. Nevzat Atlığ’ın Sanat Yönetmenliği’ni üstlendiği Heredot Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek bu konserin ilk bölümünde, Mezzosoprano Esen Demirci, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı piyanistlerinden Yonca Dinçer eşliğinde Batı Müziği klasiklerinden seçilmiş bir program sunacak.

Konserin ikinci bölümünde ise Esen Demirci, Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Devlet Korosu Kanun Sanatçısı Hacer Tısoğlu eşliğinde, Klasik Türk Müziği eserlerinden seçilmiş bir repertuvar seslendirecek.

Konserin ilk bölümünde, mezzosoprano Esen Demirci, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı piyanistlerinden Yonca Dinçer eşliğinde Batı müziği klasiklerinden seçilmiş bir program sunacak.

Konserin ikinci bölümünde ise Esen Demirci, Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Devlet Korosu Kanun Sanatçısı Hacer Tısoğlu eşliğinde, klasik Türk müziği eserlerinden seçilmiş bir repertuvar seslendirecek.
Programın ilk bölümünde A. Vivaldi, R. Broschi, G. Rossini, W.A. Mozart’ın, ikinci bölümde ise Hafız Post, Buhurizade Mustafa Itri, Hammamizade İsmail Dede Efendi, Mustafa Çavuş, Rahmi Bey, Reşat Erer ve Ali Rifat Çağatay’ın besteleri seslendirilecek.

Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?