Nijerya'daki saldırılar için basın açıklaması

Dışişleri Bakanlığı'ndan Nijerya'da dün akşam ve bu sabah halka yönelik düzenlenen saldırılar hakkında yapılan basın açıklamasında saldırıyı yapanlar kınanıp, olaylarda ölen ve yaralılara taziye bildirildi

Nijerya'daki saldırılar için basın açıklaması

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Dışişleri Bakanlığı'ndan Nijerya'da dün akşam ve bu sabah halka yönelik düzenlenen saldırılar hakkında yapılan basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasında; 

"Nijerya'da Gombe eyaletinin başkenti Gombe şehrinde dün (16 Temmuz) Bayram alışverişi yapan halka yönelik düzenlenen bombalı saldırıda 49 kişinin, Yobe eyaletinde bulunan Damaturu kasabasında ise bu sabah Bayram namazını kılan cemaate yönelik olarak gerçekleştirilen intihar saldırılarında da 9 kişinin hayatlarını kaybettikleri büyük bir üzüntüyle öğrenilmiştir.

Saldırılarda hayatlarını kaybedenlere Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Ramazan Bayramı arifesinde ve Bayram gününde masum sivil halkı hedef alan bu terör saldırılarını şiddetle kınıyor, müslümanların bu kutsal Günlerinde ortalığı kana bulayan bu acımasız terör eylemlerinin arkasındaki şahısların ve şebekelerin en kısa zamanda yakalanarak hak ettikleri en ağır cezaya çarptırılmalarını diliyoruz.

Nijerya'nın terörle mücadelesine olan desteğimizi vurguluyor, bölgede en kısa sürede barış ve huzurun tesis edilmesini temenni ediyoruz." denildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2015, 19:55
banner53
YORUM EKLE

banner39