banner39

Nöbet tutan polislere çelik yelek uyarısı

Emniyet, nöbet tutan polislere çelik yelek uyarısı yaptı

Güncel 12.12.2012, 09:58 12.12.2012, 09:58
Nöbet tutan polislere çelik yelek uyarısı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Polis merkezlerine yönelik son günlerde artan saldırıların ardından Ankara Polisi teyakkuza geçti. Emniyet, bir dizi tedbirlerin alınması için telsizden karakollara uyarıda bulundu.

İstanbul Bahçelievler İlçe Emniyet Müdürlüğü Yenibosna 75. Yıl Polis Merkezi ile Gaziosmanpaşa'da bir polis memurunun şehit edilmesi, 3 vatandaşın yaralanmasına neden olan saldırıların ardından Ankara Emniyet Müdürlüğü harekete geçti. Emniyet, karakollarda bir dizi tedbirler almaya karar verdi. Polis telsizinden bütün karakol amirlerine uyarı yapılarak, karakollarda nöbet tutan güvenlik güçlerinin çelik yelek giymesi istendi. Hassas bölgelerde ise ekiplerin yanına yardımcı ekip gönderilmesi gerektiği ifade edildi.

Telsizden yapılan anonsta şöyle denildi: "Çevre güvenliği alan ekiplerimiz mutlak suretle çelik yelek giyecektir. Diğer hassas bölgelere ise ekiplerimizin yanına yardımcı ekip gönderilecek."

Şehir merkezi başta olmak üzere umumi açık bölgelerde de denetimler sıklaştırıldı. Emniyet güçleri, ayrıca şehrin giriş ve çıkış noktalarında, ana arterlerde şüpheli gördükleri araçları durdurup, arama yapıyor.

banner53
Yorumlar (0)
15
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?