banner39

Noterlik sistemi çöktü, araç satışı durdu

Noterlik Bilgi Sistemi’nde devam eden teknik bir arıza nedeniyle tüm noterlerde araç alım-satımları yapılamıyor

Güncel 07.08.2015, 16:23 07.08.2015, 16:24
Noterlik sistemi çöktü, araç satışı durdu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türkiye genelinde sabah saatlerinden bu yana Noterlik Bilgi Sistemi’nde devam eden teknik bir arıza nedeniyle tüm noterlerde araç alım-satımları durdu.

Noterlerde işlem yapılamazken, vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. Emniyet Genel Müdürlüğü, Gelir İdaresi Başkanlığı ve araç muayene istasyonları ile birlikte çalışan sistemin Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı POLNET tarafında yaşanan teknik bir arızadan kaynaklandığı belirtilirken, yetkililer sorunun kısa süre içerisinde giderilmeye çalışılacağını söylediler.

banner53
Yorumlar (1)
habibe 6 yıl önce
notere ilk gittiğimde cuma günüydü sistem çalışmıyor diye yaptıramadık pazartesi oldu 2 günde düzelmemiş yine yaptıramadık sonradan öğrendik ki nüfustan medeni durumuna şapka gibi bir işaret konmuş sadece evlilere satış araba satışı yapılıyor bekarlar yapılmıyormuş mecburen evli kardeşim üzerine alış yaptık düzelince kendi üzerime alacam benim gibi mağdur olan çok vatandaş var noterde haksız kazanç elde etti lütfen sesiz kalmayın gerekli yerlere sizde şikayet edin işlem ücreti iade isteyelim
35
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?