Nusaybin bombacısı yakalandı

Mardin'in Nusaybin ilçesinde 2 polisin şehit olmasına neden olan PKK bombacısı Mahmut S. İstanbul'da düzenlenen operasyonla yakalandı

Nusaybin bombacısı yakalandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mardin'in Nusaybin ilçesinde güvenlik güçlerinin operasyonlarının ardından PKK hızla çözülme sürecine girdi. Nusaybin'de PKK bombacısı olan Mahmut S.'de oradan kaçarak gizlenmek için İstanbul'a geldi.

İSTANBUL'DA YAKALANDI

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Nusaybin'de, hendek kazıp, barikat kuran, PKK adına silahlı nöbet tutan ve örgütün adına ürettiği el yapımı bomba ile 2 polisin şehit olmasına çok sayıda kişinin de yaralanmasına neden olan Mahmut S.'yi takibe aldı. Terör polisi düzenlediği operasyonla PKK'nın bombacısı Mahmut S.'yi yakalayıp gözaltına aldı. Mahkemeye çıkarılan Mahmut S. tutuklandı.

SAKLANMAK İÇİN METROPOLLERE KAÇTILAR

Yüksekova, Cizre, Sur ve Nusaybin'de güvenlik güçlerinden hiç beklemedikleri bir darbe yiyen PKK üyelerinin hızla buralardan kaçtığı belirlendi. Kırsala kaçmakta zorlanan bazı PKK'lıların de İstanbul, Ankara ve İzmir gibi metropol şehirlere kaçarak gizlenmeye çalıştığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2016, 22:02
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35