banner15

Nusaybin'de eve tuzaklanan bomba patladı; üç yaralı

Nusaybin'de PKK ile çatışmada tahrip olan evini taşıyan üç kişi tuzaklanan bombanın patlaması sonucu ağır yaralandı

Nusaybin'de eve tuzaklanan bomba patladı; üç yaralı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mardin’in Nusaybin İlçesi’ndeki Fırat Mahallesi’nde tahrip olan evlerinden, kullanabilecekleri ev eşyalarını taşıyan Muhsin ve Mesut Ayaz kardeşler ile bunlara yardım eden akrabaları Abdurrahman Enük, taşıdıkları eşyalar arasına tuzaklanan el yapımı patlayıcının patlaması sonucu yaralandı.

Nusaybin İlçesi’nde 47 yaşındaki Muhsin ve kardeşi, 29 yaşındaki Mesut Ayaz, akrabaları 57 yaşındaki Abdurrahman Enük ile birlikte Fırat Mahallesi Kordon Sokak’ta ağır hasar gören evlerinden kullanabilecekleri eşyaları taşırken patlama meydana geldi.

Patlamada ağır yaralanan Muhsin ve Mesut Ayaz kardeşler ile akrabaları Abdurrahman Enük, çevrede bulunanların haber vermesi üzerine gelen ambulanslarla Nusaybin Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Ayaz kardeşlerin durumunun kritik olduğu, Abdurrahman Enük’ün ise hayati tehlikesinin bulunmadığı ifade edildi. Patlama ile birlikte olay yerine gelen polis, patlamanın meydana geldiği yerde inceleme ve araştırma yaptı. Patlama ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Nusaybin’de,14 Mart’ta başlayan ve 25 Temmuz’da kısmen kaldırılan sokağa çıkma yasağı Dicle, Fırat, Kışla, Zeynel Abidin, Abdulkadir Paşa ve Yenişehir olmak üzere 6 mahallede sokağa çıkma yasağı devam ediyordu. Güvenlik güçlerinin bu mahallelerdeki evlerde el yapımı patlayıcı ve bomba arama çalışmaları sürerken, güvenli hale getirilen evlerin bulunduğu cadde ve sokaklarda yasak kaldırılarak halkın kullanımına açılıyordu. Güvenlik güçlerinin yaptığı kontrollerin ardından, yaklaşık bir hafta önce Kordon Sokak’ın güvenli olduğu belirtilerek buradaki yasak kaldırılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2016, 15:07
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48