banner15

Nusaybin'deki operasyonda sona gelindi

Nusaybin'de TSK ve emniyet unsurlarınca yürütülen operasyonun tamamlanmasına sayılı günler kaldı

Nusaybin'deki operasyonda sona gelindi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mardin'in Nusaybin ilçesinde PKK'ya yönelik "Atmaca-7 Operasyonu"nda sona gelindi.

Kırsaldaki saldırılarını şehirlere taşıyan PKK'lılara yönelik Nusaybin'de 14 Mart'ta ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından başlatılan, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve emniyet unsurlarınca yürütülen operasyonun tamamlanmasına sayılı günler kaldı.

Müşterek operasyonda bugüne kadar 496 PKK’lı etkisiz hale getirildi, 471 barikat kaldırıldı, 46 çukur kapatıldı, tuzaklanan bin 137 el yapımı patlayıcı imha edildi.

Operasyonun büyük oranda tamamlandığı ilçede Kışla, Zeynelabidin, Yenişehir ve Dicle mahalleleri örgütten temizlendi.

PKK'nın ağır darbe aldığı operasyon kapsamında yapılan kontrollerde örgüte ait ilaç ve gıda depoları, el yapımı patlayıcı imalathaneleri ile çok sayıda tünel imha ediliyor.

"TESLİM OLUN" ÇAĞRISI

İlçede güvenlik güçlerinin daha hızlı ilerlemeleri yönündeki en büyük engeli, tuzaklanan el yapımı patlayıcılar oluşturuyor.

Ekipler, girdikleri binayı temizleyip kontrolü sağladıktan sonra başka binaya geçerek çemberi daraltıyor ve teslim olmaları yönünde örgüt mensuplarına sık sık çağrıda bulunuyor.

Zırhlı araçlardan, "Ölümü değil, yaşamayı seçin. Bu ölümler kimin işine yarıyor, iyi düşünün. Teslim olun. Canınız devletin güvencesindedir, korkmayın." şeklinde anonslar yapılıyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2016, 12:51
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48