banner39

O, mazlum başörtülü öğrencilerin 28 Şubat'ta koruyucusu idi

Türkiye'deki ilk Kovid-19 vak'asını da tespit eden isim olan Dahiliye Uzmanı Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu, önceki gün yakalandığı virüs nedeniyle hayatını kaybetmişti. Taşçıoğlu, başörtülü öğrencilerin post modern darbe olarakta bilinen 28 Şubat'taki koruyucusu olarak biliniyordu.

Güncel 03.04.2020, 08:05
O, mazlum başörtülü öğrencilerin 28 Şubat'ta koruyucusu idi

Türkiye'deki ilk Kovid-19 vak'asını da tespit eden isim olan Dahiliye Uzmanı Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu, 16 Mart'ta görülen ateş, öksürük ve nefes darlığı şikayetleriyle uzun yıllardır çalıştığı Çapa Tıp Fakültesi'nde tedavi altına alınmıştı. Giderek durumu ağırlaşan Taşcıoğlu yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Taşcıoğlu 1 Nisan'da vefat etmişti.

67 yaşında hayatını kaybeden Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu için Nakkaştepe Mezarlığı'nda cenaze namazı kılındı. Cenazeye oğlu Onur Taşçıoğlu, ailesi ve yakınları katıldı. Coronavirüs tedbirleri kapsamında maskeli ve sosyal mesafe korunarak cenaze namazı kılındı. Cenaze, Üsküdar Nakkaştepe Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu ile bazı bilinmeyenlerse daha sonra ortaya çıktı. Örneğin, merhum Taşçıoğlu'nun babası ve amcası, kapatılan Refah Partisi kurucularından, kendisi de Fatih İmamhatip Lisesi mezunu. 

Ayrıca Taşçıoğlu, başörtülü öğrencilerin post modern darbe olarakta bilinen 28 Şubat'taki koruyucusu olarak biliniyordu.

Bununla ilgili İbrahim Topçu'nun Twitter'da yaptığı paylaşım dikkatlerden kaçmadı.


Kaynak: www.gaste24.com

Yorumlar (24)
Ahmet akçay 3 yıl önce
Allah taksiratını affetsin rabbim ecrini versin gani gani rahmet eylesin ailesi ve yakınlarının başı sağ olsun rabbim ailesine ve yakınlarına metanet ve sabırlar versin
Mikdat Düz 3 yıl önce
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşAllah
Faruk Totuk 3 yıl önce
TotukAllah rahmet eylesin mekanı cennet olsun ailesine sabır diliyorum
Kayahan 3 yıl önce
ALLAH Rahmet eylesin
Ahmet Dökmeci 3 yıl önce
Rabbim rahmetiyle muamele etsin mekanı cennet olsun
Hakkı Şirin 3 yıl önce
Rabbim rahmet eylesin.Cennette Peygamberimize komşu olsun İnşaAllah. Ailesinin ve milletimizin ve özellik sağlık camiasının başı sağolsun.
Arif öztürk 3 yıl önce
Allah rahmetiyle muamele eylesin mekanı cennet olur inşAllah
Selman ugur 3 yıl önce
Mücahid hocamiza Allah rahmetiyle muamele etsin. Zaten aziğini yanında götürmüş hocam .
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?