banner15

Öcalan: Altı ayda her şeyi çözeriz

Mejmet Öcalan ağabeyinin "Projelerimiz var, devlet hazırsa 2 adamını buraya gönderir, 6 ayda her şeyi çözebiliriz" dediğini aktardı

Öcalan: Altı ayda her şeyi çözeriz

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

PKK lideri Abdullah Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan, dün İmralı Cezaevi'nde görüştüğü, ağabeyinin sağlık durumunun iyi olduğunu bildirdi. Öcalan, ağabeyinin "Projelerimiz var, devlet hazırsa 2 adamını buraya gönderir, 6 ayda her şeyi çözebiliriz" dediğini aktardı.

İmralı Yüksek Güvenlikli Cezaevi'nde kalan PKK lideri ağabeyini Kurban Bayramı dolayısıyla, verilen açık görüş izni doğrultusunda dün ziyaret eden Mehmet Öcalan, DBP il binasında yaptığı açıklamada, Abdullah Öcalan'ın fiziksel olarak bir sorunu olmadığını belirttiğini aktardı.

Öcalan, Abdullah Öcalan'ın sağlık durumuna ilişkin, "Son sağlık durumu iyidir." dedi.

Ağabeyi ile görüşmesine ilişkin bilgi veren Öcalan, "Orada üç arkadaşı daha vardı. Ağabeyim, 'Onlarla çalışıyoruz. Durumumuz eskisi gibi devam ediyor. O arkadaşlarla ara sıra temas ediyoruz. Sorun yoktur. Bizim projelerimiz vardır. Eğer devlet bu projelere hazırsa, biz bu projeleri 6 ayda bitirebiliriz.' diye konuştu." ifadelerini kullandı.

Mehmet Öcalan, ağabeyinin "6 ayda bu sorunu çözeriz. Bu kör bir savaştır. Demokratik kurumlar, aydınlar, demokratlar, siyasi partiler ve insani düşünen herkes bu sorunun bir an çözülmesini istiyor." dediğini aktardı.

Bu arada, terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'ın sağlık durumu ile ilgili haber alınamadığı iddiasıyla bir grup tarafından Diyarbakır'da 5 Eylül'de başlatılan "Açlık grevi"nin de ailesinin ziyaretinin ardından, sonlandırıldığı belirtildi. 

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2016, 18:41
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35