banner39

Öcalan'ın 'muhtemel sekreteryası'na tasfiye

Çözüm Süreci kapsamında İmralı'da Öcalan'ın yanına gönderilen mahkumlardan ikisi Silivri'ye gönderildi

Güncel 05.01.2016, 17:13 05.01.2016, 17:22
Öcalan'ın 'muhtemel sekreteryası'na tasfiye

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İmralı Cezeavi’nde bulunan ve "çözüm süreci" kapsamında Öcalan’ın sekreterya görevini yapmak üzere geçen yıl adaya nakledilen 5 mahkumdan 2’si Silivri’ye nakledildi. Öcalan'ın İmralı'daki sekreteryasında bulunan iki ismin Silivri Cezaevi'ne gönderildiği ortaya çıktı.

Cumhuriyet'ten Kemal Göktaş'ın haberine göre, Asrın Hukuk Bürosu’nun yaptığı açıklamada İmralı Ada Cezaevinde müvekkilleri Abdullah Öcalan ile 27 Temmuz 2011 tarihinden bu yana avukatları olarak görüşme gerçekleştiremedikleri belirtildi.

İmralı Adası'ndaki diğer müvekkilleri Nasrullah Kuran ve Çetin Arkaş’ın Silivri Cezaevine sürgün edildiğini öğrendiklerini açıklayan Asrın Hukuk Bürosu “Tarafımızca durumu netleştirmek ve açığa kavuşturmak adına bu müvekkillerimizle bugün (5 Ocak 2016) görüşme yapma isteğimiz Silivri cezaevi personel ve idaresince engellenmiştir” ifadesini kullandı.

"DOLMABAHÇE HEYETLERİ DE TASFİYE EDİLECEK"

HDP İstanbul Milletvekili ve Çözüm Süreci heyetlerinin daimi üyesi Sırrı Süreyya Önder, süreçte yer alan heyetlerin tamamen 'tasfiye' edileceğini savunmuştu. Önder, özellikle Dolmabahçe'deki fotoğraf karesinde yer alan bütün isimlerin bir şekilde artık sürecin içinde yer almayacağını iddia etmişti.

T24 sitesine konuşan Önder, "Ben Dolmabahçe fotoğrafındaki herkesin eğer, Sayın Tayyip Erdoğan'ın paradigması başarılı olursa herkesin tasfiye edileceğini düşünüyorum. Buna Efkan Ala da dahil. Şu an cemaat operasyonu yürüyene kadar Efkan Ala bu işin içerisinde yer alacaktır. Ondan sonra yer alacağını düşünmüyorum, belki yanılırım. Yalçın Akdoğan canını zor kurtardı, akraba Türkler bakanlığına kaydırılarak kabinede varlığı devam ettirildi. Bu anlamda süreçten tasfiye edilmiş gözüyle bakabiliriz. Çünkü Dolmabahçe fotoğrafını hatırlamak istemiyorlar. Devlet kanadında olanlar da, bizim heyetimizde de olanlar da bir hafızayı temsil ediyorlar. Bir an için, yarın görüşmelerin başladığını varsaysak gözlerinin içine bakıp “Geçen sefer siz şöyle demiştiniz”, “Şu adımları atacağınızı taahhüt etmiştiniz” diyeceğiz. Bunları duymak istemiyorlar. Eğer yeni bir başlangıç olacaksa bu hafızayı sıfırlayacaklar ve yeni aktörlerle devam edecekler." demişti.

Yorumlar (1)
said 7 yıl önce
Keyif Öcalan da cefası biz vatandaşta.Bravo devlet.
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?