ODTÜ'de başörtülülere baskı-VİDEO

ODTÜ'de başörtülü öğrencileri llerindeki pankartlarla tacizde bulundu. Tacizci grup "sizi buraya sokmayacağız" diyerek uzun süre hakaret etti

ODTÜ'de başörtülülere baskı-VİDEO

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

Ortadoğu Teknik Üniversitesi(ODTÜ)'nin kampüsünde kayıt sırasında bekleyen öğrenciler neye uğradıklarını şaşırdı. Bir grup öğrenci, başörtülü birkaç öğrencinin okul bahçesinde beklemesinden rahatsız olarak onları taciz etmeye başladı.

Başörtülü öğrencileri "cemaatçi" olarak nitelendiren grup, ellerindeki pankartlarla tacizde bulunarak,  hakaret ettikleri gözlendi.

Kendilerini taciz eden gruba tepki gösteren başörtülü öğrenciler ise baskılar karşısında çaresiz bir şekilde etraftan yardım istedi; ancak olay yerine gelen güvenlik görevlileri de duruma kayıtsız kaldı.

Tacizci grup başörtülü öğrencilere yönelik bu eylemini çektiği bir video ile de internette paylaştı.

Grubun bu hakaretlerine karşı sosyal medyada büyük tartışmalar yaşandı. Tacizci grubun yaptıkları "faşizan baskı" olarak nitelendirildi.

GÖRÜNTÜ AKILLARA ABD'DEKİ IRKÇILIĞIN SEMBOLÜ FOTOĞRAFI GETİRDİ

ABD'de siyahlara karşı yürütülen ırkçılığın en üst seviyelere ulaştığı bir dönemde, sadece beyaz öğrencilerin okuduğu Harry Harding Lisesi'ne kabul edilen siyah öğrencilerden Dorothy Counts'ın okuldaki ilk gününde çekilen bir fotofraf karesinde beyazların tacizi yer alıyordu. Counts tacizlere sadece 4 gün dayanabildi. Ancak 50 yıl sonra Counts'tan özür dilenmişti.

 

İşte o video:

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2013, 20:39
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
BATUHAN SEÇKİN
BATUHAN SEÇKİN - 7 yıl Önce

:) benim güzel ülkemin çağdaş insanlarının 'aydınlık' fikirlileri :) :) ne kadar da çağdaşsınız! harbiden de çok 'çağdaş'sınız :) ÜLKEYİ KARIŞTIRMAK İÇİN YİNE START VERMİŞ HAİNLER (KAŞAR PEYNİRLERİ)

antalyalı
antalyalı - 7 yıl Önce

çagdaş çahil kukla ve piyonlar sizin annenizde basartulu gelirse onada bu sekilde yapın size bu yakısır ,

antalyalı
antalyalı - 7 yıl Önce

Keske oldukları yerde kalsalardı cıkmasalardı

 hguıdshıksajhnslajjsşaşl
hguıdshıksajhnslajjsşaşl - 7 yıl Önce

ÖTDÜ yazan insanlar...Siz ÖT'meye devam edin :)

banner39