banner39

ODTÜ'de namaz kılan öğrencilere saldırı

ODTÜ'de daha önce depo olarak kullanılan​ ve mescide dönüştürülen alan​ın dolu olması nedeniyle basketbol sahasının kenarında seccadelerini serip namazlarını kılmaya​ çalışan öğrenciler karşıt görüşlü öğrencilerin saldırısına uğradı

Güncel 22.12.2015, 17:13 22.12.2015, 17:21
ODTÜ'de namaz kılan öğrencilere saldırı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde (ODTÜ) 40 kişilik bir grup ellerinde sopalarla mescide gitmek isteyen öğrencileri engellemek istedi. Mescid önünde namaz kılmaya çalışan öğrencilere müdahale ederek tacizde bulunan öğrenciler, başka öğrencilerin araya girmesiyle dağıldı.

ODTÜ'de bugün, daha önce depo olarak kullanılan ve mescide dönüştürülen alanın dolu olması nedeniyle basketbol sahasının kenarında seccadelerini serip namazlarını kılmaya çalışan öğrencilere farklı görüşteki öğrenciler engel olmak istedi.

Namaz kılan öğrencilerden birini darp etmeye çalışan öğrenciler namaz kılan gençlerin de önlerindeki seccadeleri almaya çalıştı.

Olayların büyümesi ile birlikte bazı öğrenciler mescide girdi. Her iki taraftan bazı öğrencilerin durumu yatıştırmaya çalışmasıyla büyük olayların önüne geçildi.

Olay yerine gelen ODTÜ rektörü de öğrencilerle konuştu. Bunun üzerine olaylar daha fazla büyümeden önlendi.

banner53
Yorumlar (0)
7
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?