banner39

OHAL'in 3 ay daha uzatılması tavsiye edildi

19 Nisan'da sona erecek OHAL'in 7'nci kez uzatılması tavsiye edildi

Güncel 17.04.2018, 17:52 18.04.2018, 00:08
OHAL'in 3 ay daha uzatılması tavsiye edildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde önce MGK'ya ardından Bakanlar Kurulu'na başkanlık etti. Toplantıların en önemli gündem maddesi 19 Nisan'da sona erecek OHAL idi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen toplantı, 1 saat 45 dakika sürdü.

OHAL'İN UZATILMASI TAVSİYESİ

Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısının ardından yayımlanan bildiride, hükümete OHAL'in  yedinci kez uzatılması tavsiyesinde bulunulduğu bildirildi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki MGK toplantısının ardından bildiri yayımlandı.

"OHAL'İN UZATILMASI KARARLAŞTIRILMIŞTIR"

Ülkenin ve bölgenin güvenlik önceliklerinin, Türkiye'nin Suriye topraklarında üslenen terör örgütleriyle mücadelesini kesintisiz sürdürmesini zorunlu kıldığı vurgulanan bildiride, terörün her türüne karşı kararlı ve tutarlı bir mücadele yürütüleceği kaydedildi.

Bildiride, şu ifadelere yer verildi:

"Proje terör örgütleri FETÖ/PDY, PKK/PYD-YPG ve DEAŞ başta olmak üzere tüm terör örgütleriyle yapılan mücadele kapsamında yurt bütününde uygulanan olağanüstü hal değerlendirilmiş, demokrasimizin, hukuk devleti ilkesinin ve vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerinin korunmasına yönelik tedbirlerin devamlılığını sağlamak üzere hükümete, olağanüstü halin uzatılması tavsiyesinde bulunulması kararlaştırılmıştır."

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?