Okul servisleri kalıyor, memur servisleri kalkıyor

Başbakan Yardımcısı Babacan, okul servislerinin değil metro güzergahlarındaki memur servislerinin kaldırılacağını söyledi

Okul servisleri kalıyor, memur servisleri kalkıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Okul servislerinin kaldırılacağı yönündeki iddilara Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'dan açıklık getirildi. Okul servislerinin değil, metro güzergahlarındaki memur servislerinin kaldırılacağını belirten Babacan, bir şehirde A  noktasından B noktasına kadar metro hattı varsa, burada servise ihtiyaç olmadığını söyledi.

Devletin bu hatlara milyarlarca dolar yatırım yaptığına dikkati çeken Babacan, “Okul servisleri, öğrenciler, söz konusu olduğunda bu asla söz konusu değil. Yani öğrencilerimizin okula ulaşımında, servis konusunda taviz vermeyiz ama diyelim ki bir kamu kuruluşumuzun personeli, servisle gelip gidiyor, servis kullandığı hatta devlet artık metro yatırımını yaptıysa, artık kusura bakmayacak. Bunlar hat hat incelenecek ve kimse mağdur edilmeyecek.”

Servisçilerin de zaten büyüyeceğini ifade eden Babacan, “Ne servisçiler tedirgin olsun ne de okula giden yavrularımız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2014, 10:03
banner53
YORUM EKLE

banner39