banner15

Okullarda kar tatili

Birçok ilde karlı havalar nedeniyle okullar tatil edildi

Okullarda kar tatili

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Karlı havalar nedeniyle Türkiye'nin bazı bölgelerinde okullar tatil edildi

Kahramanmaraş'ta, olumsuz hava şartları nedeniyle 3 ilçede eğitime ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Ekinözü, Elbistan ve Göksun ilçelerinde etkisini artıran kar ve olumsuz hava şartları dolayısıyla eğitime 1 gün ara verildi.

Hava şartlarına göre tatil süresinin uzatılabileceği belirtildi.

AĞRI VE ERZİNCAN

Doğu Anadolu Bölgesi'nde dün başlayan kar yağışının gece saatlerinde etkisini arttırması nedeniyle Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesi hariç il merkezi ve diğer tüm ilçelerinde, Erzincan'ın da Otlukbeli, Kemah, Çayırlı, Tercan ve Üzümlü ilçelerinde eğitime bugün ara verildi.

Ağrı Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, bugün Doğubayazıt ilçesi hariç il merkezi ve diğer tüm ilçelerde anaokulları, ilkokullar, ortaokullar ve liselerde eğitim öğretime ara verildiği bildirildi.

Devam eden kar yağışı nedeniyle Erzincan'ın Otlukbeli, Kemah, Çayırlı, Tercan ve Üzümlü ilçelerinde eğitim-öğretim yapılmayacak.

Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de bugün idari izinli sayılacağı duyuruldu.

ORDU

Ordu'nun Çamaş, Çatalpınar, İkizce, Kabadüz ve Kumru ilçelerinde de kar yağışı dolayısıyla eğitime bir gün ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kentte dün etkisini gösteren kar nedeniyle Aybastı, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, Kabataş, Korgan, Mesudiye ve Ulubey ilçelerinin ardından, Çamaş, Çatalpınar, İkizce, Kabadüz, Kumru ilçelerinde eğitime bir gün ara verildiği belirtildi. 

Açıklamada, Akkuş ilçesinde taşımalı eğitim yapılan okullarda, Altınordu ilçesinde Gerce, Gökömer, Cumhuriyet, Yağızlı mahallelerindeki, Fatsa'da Aslancami, Kösebucağı, Hatipli ve Geyikçeli mahallerindeki, Gülyalı ilçesinde Kestane, Alibey, Mustafalı ve Taşlıçay mahallelerindeki, Ünye'de ise Pelitliyatak, Yenikent ve Erenyurt mahallelerindeki okullarda eğitime bir gün ara verildiği kaydedildi.

Açıklamada, Perşembe ilçesinde ise eğitim ve öğretimin devam ettiği ifade edildi. 

ERZURUM

Erzurum'da olumsuz hava şartları nedeniyle eğitime bugün ara verildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, il genelinde yaşanan tipi ve kar yağışı nedeniyle anaokulları, ilkokullar, ortaokullar ve liselerde eğitim öğretime bugün ara verildiği bildirildi.

Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de bugün idari izinli sayılacağı duyuruldu.

ELAZIĞ

Elazığ'da merkeze bağlı belde ile köylerdeki okullarda kar yağışı nedeniyle yarın, bir gün süreyle eğitim ve öğretime ara verilmesi kararlaştırıldı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle Elazığ merkez ve merkeze bağlı belde ile köylerde 14 Aralık Çarşamba günü eğitim öğretime bir gün ara verildi.

Öte yandan, Karakoçan ilçesinde de kar yağışından dolayı taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda da yarın eğitim öğretime ara verilmesi kararlaştırıldı.

KONYA VE KARAMAN

Konya ve Karaman'da kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. 

Yoğun kar yağışı ve aşırı soğuk dolayısıyla, Hadim ve Derbent ilçelerindeki bütün okullar ile Halkapınar, Yunak, Güneysınır ve Bozkır ilçelerindeki taşımalı eğitime yarın ara verildi.

Karaman'da da kar nedeniyle taşımalı eğitim gören öğrencilere okullar bir gün süreyle tatil edildi.

Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, şiddetli kar yağışı ve tipi nedeniyle köylerde ve beldelerde taşımalı eğitim ile okullara erişimi sağlanan ilköğretim ve orta öğretim öğrencileri için 14 Aralık Çarşamba günü eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verildi.

KARS

Kars'ta etkili olan kar yağışı sebebiyle il genelindeki tüm okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi.

Kars Valisi Rahmi Doğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bölgede özellikle yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışının akşam saatlerinden itibaren il genelinde etkili olduğunu söyledi.

Kentteki tipi ve kar yağışı nedeniyle öğrencilerin mağdur olmaması için eğitime ara vermeyi kararlaştırdıklarını ifade eden Doğan, il genelindeki anaokullar, ilkokullar, ortaokullar ve liselerde eğitim-öğretime yarın bir gün süreyle ara verildiğini kaydetti.

İlde kar yağışı halen etkisini sürdürüyor.

GÜMÜŞHANE

Gümüşhane'nin bazı ilçelerinde kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün süreyle ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı ve aşırı soğuk dolayısıyla, Kelkit, Köse ve Şiran ilçelerinde resmi ve özel, okul öncesi, ilkokul, lise, yaygın eğitim ve özel eğitim okullarının yarın tatil edildiği belirtildi.

Söz konusu ilçelerde, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı bildirildi.

Gümüşhane Merkez, Torul ve Kürtün ilçelerinde ise taşımalı eğitim veren resmi ve özel, okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim ve özel eğitim öğrencilerinin bir gün izinli sayılacağı kaydedildi.

YOZGAT

Yozgat il merkezinde yoğun kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitim-öğretim gören öğrenciler için okullar bugün tatil edildi. 

Öğle saatlerinde etkili olmaya başlayan kar yağışı, akşam saatlerinde hızını artırarak yer yer tipiye dönüştü. 

Kent merkezi tamamen beyaza büründü. 

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle 14 Aralık Çarşamba günü köylerden il merkezine gelen taşımalı eğitim-öğretim gören öğrencilere bir gün süreyle okullar tatil edildi. 

BİNGÖL

Bingöl merkezde, kar yağışı nedeniyle eğitim öğretime bir gün ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, meteorolojik verilere göre yapılan değerlendirme sonucunda 14 Aralık Çarşamba günü il merkezi, bağlı belde ve köylerde ilk ve orta öğretime bir gün süre ile ara verildiği bildirildi.

Karlıova ilçesinde de kar yağışı nedeniyle okullar 2 gün tatil edilmişti.

MUŞ

Muş merkez ile bağlı belde ve köylerdeki okullarda eğitime bir gün ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle Muş merkez ile bağlı belde ve köylerdeki okullarda eğitime 14 Aralık Çarşamba ara verildiği belirtildi. 

Açıklamada, ilçelerde eğitime ara verilmesi konusunun kaymakamlıklarca değerlendirileceği kaydedildi. 

DÜZCE

Düzce'de kar yağışı nedeniyle il genelinde taşımalı sistemle eğitim gerçekleştirilen okulların yarın tatil edildiği bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, akşam saatlerinde etkisini gösteren yoğun kar yağışının devam ettiği, olumsuzluğa veya mağduriyete meydan vermemek amacıyla taşımalı sistemle eğitim gerçekleştirilen okullarda eğitim öğretime 14 Aralık Çarşamba ara verildiği bildirildi.

Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2016, 08:48
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48