banner39

Olay yerine geç giden polise ceza

İhbarlara gitmeyen veya geç giden polisler, ihmali olması durumunda ceza alacak...

Güncel 17.09.2013, 08:24 17.09.2013, 09:21
Olay yerine geç giden polise ceza

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Polislerin olay yerine gidiş süreleri bundan sonra takibe alınacak. Yapılan ihbarlara gitmeyen veya geç kalan polisler araçlarındaki GPS cihazlarından takip edilecek. İhmali olduğu belirlenenler hakkında cezai işlem uygulanacak.

Emniyet Genel Müdürlüğü, suç ve kabahatlerin 155 Polis İmdat Hattı'ndan sorumluluk alanı itibarıyla görevli kolluk birimlerine iletilmesine rağmen "iş yoğunluğu, personel eksikliği, taşıt yetersizliği" gibi bazı gerekçeler ileri sürülerek müracaatların zamanında alınmadığını tespit etti. Vatandaşların polis merkezlerinde de müracaat için bekletildiği yönündeki şikayetler alındı.

Bunun üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü'nden 81 ile gönderilen yazıyla bu tür gecikmelerin engellenmesi talimatı verildi. Talimata göre, sorunun çözümü için personel istihdamı, araç gereç ve taşıt tahsisi iş yükü ve yoğunluğu dikkate alınarak yapılacak. Müracaatla ilgili tutanak tutulacak. Tutanakta saat de yer alacak.

Ekiplerin olay yerine gidiş saatlerini de takip edecek amirler, aykırı hareket edenler hakkında denetim görevini yerine getirmemekten işlem yapacak. Amirler, ekiplerinin takibini GPS cihazları yardımıyla da yapacak.

Yorumlar (0)
20
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?