Operasyonlarda 14 PKK'lı öldürüldü

Terörle mücadele kapsamında Hakkari, Şırnak, Diyarbakır ve Irak'ın kuzeyinde 14 PKK'lı ölü olarak ele geçirildi

Operasyonlarda 14 PKK'lı öldürüldü

Terörle mücadele kapsamında Hakkari, Şırnak, Diyarbakır ve Irak'ın kuzeyinde 14 PKK mensubu ölü olarak ele geçirildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinden PKK operasyonlarına ilişkin bilgi verildi.

Buna göre, Hakkari Çukurca'da devam eden operasyonda 3 PKK'lı etkisiz hale getirildi. Operasyonda 11 el bombası, 1 kalaşnikof piyade tüfeği, 7 kalaşnikof piyade tüfeği şarjörü, 1 telsiz ele geçirildi.

Güvenlik güçleri Şırnak merkezde ise 3 PKK mensubunu  etkisiz hale getirdi. Operasyonda ayrıca bir adet biksi makineli tüfek, 4 dolu kalaşnikof piyade tüfeği şarjörü, 2 el bombası ele geçirildi.

Muş merkezde, 18 sığınak, 9 mevzi, 3 avcı boy çukuru, 3 depo belirlenerek, buralarda ele geçirilen muhtelif yaşam malzemeleri yerinde imha edildi.

Diyarbakır Lice'de 1 PKK üyesi etkisiz hale getirilirken, bir kalaşnikof piyade tüfeği şarjörü, 34 kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, bin 150 kilogram kubar esrar ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirildi.

Güvenlik güçlerince yürütülen arazi aramasında Van Edremit'te tespit edilen 30 litre sıvı amonyum nitrat ve bir antitank mayını ile Şırnak merkezde tespit edilen bir el yapımı patlayıcı imha edildi.

Mardin Nusaybin'de PKK'nın barınma alanlarından kaçan bir PYD mensubu silahsız ve teçhizatsız teslim oldu.

Irak'ın kuzeyinde Zap bölgesi ile Şırnak Bestler-Dereler bölgesinde, üs bölgelerine saldırı hazırlığında olduğu keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen 3 PKK mensubu etkisiz hale getirildi.

 

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2016, 15:24
banner53
YORUM EKLE

banner39