Operasyonun ardından İHH'ya destek yağıyor

İHH İnsani Yardım Vakfı'na yönelik karalama kampanyalarına tepki gösteren vatandaşlar, küçük yardımlarla desteklerini gösteriyor

Güncel 14.01.2014, 20:31 14.01.2014, 23:40
Operasyonun ardından İHH'ya destek yağıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Van Cumhuriyet Başsavcıvekilliğince İstanbul, Kayseri, Kilis ve Van'da gerçekleştirilen operasyon kapsamında, aralarında İHH İnsani Yardım Vakfı yöneticilerinin de bulunduğu en az beş kişinin gözaltına alınması ve İHH'nın El Kaide ile irtibatlandırılması çabalarına halk tepkisini farklı bir yolla gösteriyor.

İHH'nın Fatih'teki merkezine akın eden vatandaşlar, küçük de olsa maddi yardımlar vererek kuruluşun yanında olduğunu göstermek için sıraya girdi.

İHH'ya yönelik bu destek vakfın Basın Koordinatörü Serkan Nergis başta olmak üzere birçok kişi tarafından twitter hesabında paylaşıldı.

Sosyal medyada örgütlenen gönüllüler, akşam saatlerinde vakfın Fatih'teki genel merkezine geldi. Sırayla bağış kabul odasına giren gönüllüler, yardım kutusuna para attı.

Gönüllülerden Süleyman Kurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İHH'ya maddi ve manevi destek vermek için burada olduklarını belirterek, "İHH demek, dünyada 40 bin yetime dokunmak demek, yüz binlerce katarakt hastasının gözlerine ilaç olmak demek, 100'ün üzerinde ülkede Türkiye'nin temsil edilmesi demek. Bu kurum, 22 yıldır alnının akıyla bugüne kadar hiçbir şaibeye bulaşmamış bir şekilde dünyanın 120 ülkesinde hizmet vermeye devam ediyor" diye konuştu.

Yapılan operasyonun İHH ile hiçbir alakası olmadığını ifade eden Kurt, "Bir zanlı ile ilgili bir operasyondu. Hususi olarak İHH'nın adı geçirildi" dedi.

Diğer gönüllüler de sadece mazlumların yanında olan ve kendileri için adaleti temsil eden İHH'ya yönelik karalamaya karşı vakfın yanında olduklarını göstermek amacıyla buraya geldiklerini söyledi. 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?