banner15

Ordu'da altı PKK'lı öldürüldü

Ordu'nun Mesudiye İlçesi ile Sivas’ın Koyulhisar sınır hattı bölgesindeki kırsal alanda bir grup PKK’lı ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada altı örgüt üyesi öldü

Ordu'da altı PKK'lı öldürüldü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ordu'nun Mesudiye ilçesinde güvenlik güçleriyle bir grup PKK'lı arasında çıkan çatışmada altı örgüt üyesi etkisiz hale getirildi.

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu,  Mesudiye ile Sivas'ın Koyulhisar ilçesi sınırında operasyon yürüten güvenlik güçlerinin bir grup PKK'lıyı tespit ettiğini söyledi.

Güvenlik güçlerinin bölgede görüntüsünü aldıkları kişilere "dur" ihtarında bulunduğunu aktaran Balkanlıoğlu, "İhtara uymayan teröristler, güvenlik güçlerimize ateşle karşılık veriyor. Bunun üzerine çıkan çatışmada 6 terörist etkisiz hale getirildi. Öldürülen teröristlerin, 31 Temmuz'da Mesudiye ilçemizde 3 askerimizi şehit eden gruptan oldukları tahmin edilmektedir." dedi.

Balkanlıoğlu, çatışmanın ardından güvenlik güçlerinin arazi arama taraması yaparak PKK'lıların cesetlerine ulaştığı bilgisini verdi.

Güvenlik güçlerinin, cesetlerin yanında bir M-16 ve 5 kalaşnikof silah, el bombaları ve örgütsel doküman ele geçirdiğini dile getiren Balkanlıoğlu, "Bölgemizi teröristlerden temizleyeceğiz." diye konuştu.

PKK'lıların söz konusu bölgeyi genelde geçiş güzergahı olarak kullandığını ifade eden Balkanlıoğlu, operasyonun Ordu iline bağlı güvenlik güçlerince yapıldığını sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2016, 08:34
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35