banner39

Org. Akar'dan 29 Ekim mesajı

Genelkurmay Başkanı Akar, "Ordumuz hain emellerin karşına aşılmaz bir kale olup dikilmiştir. Bu dik duruşun en canlı örneği 15 Temmuz'da görülmüştür." dedi

Güncel 29.10.2016, 15:23 29.10.2016, 15:23
Org. Akar'dan 29 Ekim mesajı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, ülkenin istiklali ve vatanın bölünmezliği tehlikeye düştüğünde Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), milletin çelikleşmiş iradesinin bir göstergesi olduğunu ve bütün halkla, "ordu-millet" gerçeğini tüm dünyaya gösterdiğini belirtti.

Akar, şu değerlendirmeleri paylaştı:

"Ordumuz, her türlü dış etkiden uzak, 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' ilkesi ve yasalara sımsıkı sarılarak, hain emellerin karşına aşılmaz bir kale olup dikilmiştir. Bu dik duruşun en canlı örneği 15 Temmuz'da görülmüştür. Milletine ihanet etmekle kalmayıp birtakım odaklara uşaklık etmeyi planlayan hainler, tarihte görülmemiş bir alçaklıkla tüm kutsallarımıza saldırmaya kalkışmışlar ancak TSK'nin kahir ekseriyeti ile milletimizin fedakar ve onurlu duruşu karşısında hüsrana uğratılmışlardır."

Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle başta Atatürk ve İstiklal Savaşı'nın kahraman komutanları, terörle mücadele harekatı, 15 Temmuz ve sınır ötesi faaliyetlerde şehitlik mertebesine ulaşan askerler, TSK, jandarma mensupları, polis ve korucular olmak üzere kanlarını, canlarını bayraklaşan vatan topraklarına feda eden bütün şehitleri rahmet ve saygıyla, kahraman gazileri de minnet ve şükranla andığını belirten Akar, TSK mensupları, gaziler, şehit yakınları, köy korucuları ve Türk milletinin Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı.

banner53
Yorumlar (0)
19
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?