banner15

Orgeneral Özel: Sabırla hukukun üstünlüğün bekledim

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel, Balyoz tahliyelerinin kendisini çok sevindirdiğini, şu ana kadar sabırla huhukun üstünlüğüne inanarak beklediğini söyledi

Orgeneral Özel: Sabırla hukukun üstünlüğün bekledim

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Anayasa Mahkemesi hak ihlali  ve  yerel mahkemenin tahliye kararını değerlendiren Özel, "Arkadaşlarımın özgürlüklerine kavuşmasını görmek benim görevim olduğunu düşünüyorum. Gün ola harman ola güzel bir atasözümüz. Sabırla hukukun üstünlüğüne inanarak bekledim ve bekledik" dedi.

Özel, “Tabii ki Yüksek Mahkemenin kararını sevinçle karşılıyorum.  Çünkü suçlanan kişiler benim meslektaşım, komutanım, arkadaşım.  Onların özgürlüklerine kavuşmasını görmek benim en büyük görevim olduğunu düşünüyorum.  Ümit ederim sonuçta çok güzel olur” diye konuştu.

Yeniçağ gazetesinden Ahmet Takan imzalı habere göre Orgeneral Özel şunları söyledi:

Bazı yöneticiler acılarını ve sevinçlerini gizlemeye çalışırlar. Yaptıklarının sağduyulu ve iyi niyetli kişiler tarafından anlaşılmasını beklerler. Kendileri ön plana çıkmayı hiç sevmezler,görüntü ve ses vermeden sonuç almaya çalışırlar.  Göreve başladığım zaman (Balyoz) adı verilen davayı elimde,önümde buldum.  Okudum, öğrendim,ihtisas sahiplerine danıştım.  Ancak yargı süreci başlamıştı. Anayasal düzene, demokratik kurallara uymayı kendime rehber edindiğim için konuyu ilgili ve yetkili kişilerle  paylaşmayı tercih ettim. Bazı kişi ve çevreler tarafından haksız bir şekilde ve acımasızca eleştirildim. Bu durum,TSK ile ilgili hemen hemen her konuda halen devam etmektedir.  (Gün ola harman ola) güzel bir atasözümüz.  Sabırla ve inançla hukukun üstünlüğüne inanarak  bekledim/bekledik. Tabii ki Yüksek Mahkemenin kararını sevinçle karşılıyorum. Çünkü suçlanan kişiler benim meslektaşım, komutanım, arkadaşım.  Onların özgürlüklerine  kavuşmasını görmek benim en büyük görevim olduğunu düşünüyorum.  Yargılama  sürecinin devam etmekte olduğunu biliyorum. Ümit ederim sonuçta çok güzel olur.

TAHLİYE OLANLARI TEK TEK ARADI

Bu arada Özel, Balyoz Davası’ndan tahliye olan emekli kuvvet komutanları ile bazı muvazzaf general ve amirallere “Geçmiş olsun” telefonu etti.

Edinilen bilgiye göre Orgeneral Özel, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek, eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral İbrahim Fırtına başta olmak üzere emekli üst düzey rütbeliler ve aileleriyle görüşerek kendisi ve Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) adına geçmiş olsun dileklerini iletip, kısa sohbetler yaptı. 

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2014, 17:12
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48