banner39

ÖSO ABD askerlerini Çobanbey'den çıkardı | VİDEO

Türkiye’nin ÖSO ile yapacağı El Bab operasyonu için Çobanbey kasabasına gelen 29 ABD askeri protestolar sonrası çıkan çatışmada Türk askerleri tarafından bölgeden uzaklaştırıldı

Güncel 16.09.2016, 15:26 16.09.2016, 16:04
ÖSO ABD askerlerini Çobanbey'den çıkardı | VİDEO

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD askerleri ve destekçi grupların oluşturduğu askeri güçler Fırat Kalkanı harekatına katılan yerel güçler tarafından bölgeden çıkarıldı.

Türkiye’nin ÖSO ile yapacağı El Bab operasyonu için Çobanbey kasabasına gelen 29 ABD askeri, ÖSO tarafından protesto edildi ve kovuldu. Protestoda gerginlik çıkarken, ABD askerleri kasabadan ayrılarak Türkiye’ye dönmek zorunda kaldı.

Türkiye sınırına 5 kilometre yakınlıkta bulunan Çobanbey kasabasına Türk askeri eşliğinde gelen ABD askerleri, ÖSO'ya Nureddin el Zengi, Ceyşül Tahrir, Hamza Tugayı, Şam Cephesi ve Sultan Murat Tümeni tarafından sloganlarla protesto edildiler.

Protestoda ÖSO mensupları "Amerika Suriye'den defol" ve "Tek yol İslam ve Muhammed'in yoludur" diye slogan attı. Eli silahlı ÖSO militanları protestoda ABD'li askerlerin üzerine yürüyünce ABD'li askerleri Türk askerleri korudu ve kasabadan güçlükle çıkarttı. Kasabadan çıkmak zorunda kalan ABD askerli Türk askerleri koruması altında Türkiye'ye geldiler.

 

banner53
Yorumlar (0)
19
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?