banner15

Otizmliler için 'Panayır günleri' başlıyor

Maltepe Sahili Etkinlik Alanı'nda 20-25 Eylül tarihlerinde Otizm ve Engelliler için çeşitli etkinlikler düzenlenecek

Otizmliler için 'Panayır günleri' başlıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Otizm ve Engelli Dernekleri Federasyonu tarafından düzenlenen “Sevgi Panayırı Günleri” 20–25 Eylül tarihlerinde, 19.00-21.00 saatleri arasında, Maltepe Sahili Etkinlik Alanı’nda gerçekleştirilecek.

Etkinlikte; kurum stantları, sergi, söyleşi, konser, imza günleri ve tiyatro gösterilerine yer verilecek, ayrıca yöresel lezzetler ve engellilerin el emeği ürünler sergilenecek.

Söz konusu etkinlik süresince, Engelsiz Hayat Dayanışma Derneği Başkanı ve aynı zamanda Otizm ve Engelli Dernekleri Federasyonu Başkan Yardımcısı olan Adem Kuyumcu moderatörlüğünde “Çadır Sohbetleri” yapılacak.

CHP MİLLETVEKİLİ SORUNU MECLİSTE ANLATTI

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Meclis’te otizmli kızı Tuğçe’yle birlikte düzenlediği basın toplantısında, otizmli çocukların eğitim alanında yaşadığı sorunları aktardı.

İKİ SAAT EĞİTİM YETMEZ

Otizmli çocukların haftada en az 40 saat eğitim alması gerektiğini, Türkiye’de ise otizmli çocuklara verilen eğitim süresinin iki saat olduğunu ifade eden CHP’li vekil, konuyla ilgili Meclis önergesi verdiğini kaydetti.

KAYNAŞTIRMA EĞİTİMİ NEDİR?

Kaynaştırma eğitimi, engelli öğrencilerin engelsiz akranlarıyla birlikte aynı eğitim ortamında eğitim alabilmesine imkân sağlayan bir eğitim modeli.

Türkiye’de 2014-2015 yılında ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim verileri birleştirildiğinde 12 yıllık zorunlu eğitim kapsamında toplam 182.917 öğrenci kaynaştırma eğitiminden yararlandı.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2016, 14:54
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35