Özal'ı MOSSAD veya CIA öldürdü iddiası

ABD'li eski istihbaratçı, tıbbi istihbaratın MOSSAD ve CIA tarafından geliştirildiğini belirterek Özal'ın bu kurumlar tarafından öldürülmüş olabileceğini söyledi

Güncel 29.11.2012, 08:51 29.11.2012, 08:51
Özal'ı MOSSAD veya CIA öldürdü iddiası

ABD'li eski istihbaratçı Wayne Madsen, ölümüyle ilgili soruşturma başlatılan 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın, MOSSAD ya da CIA tarafından 'tıbbi suikast' sonucu öldürülmüş olabileceğini iddia etti.

Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın, MOSSAD veya CIA tarafından "tıbbi suikast" sonucu öldürülmüş olabileceği ileri sürüldü. İddianın sahibi Amerikalı eski istihbaratçı ve ödüllü analist-ajan Wayne Madsen. Madsen, "MEDINT" diye bilinen tıbbi istihbaratın MOSSAD ve CIA tarafından çok geliştirildiğini anlattı.

Buna göre, yabancı liderler hakkında toplanan her türlü sağlık bilgileri ve veriler gerektiğinde bir "doğal suikast" amacıyla kullanılabiliyor. Madsen'e göre, ilaçların toksik dozları, patojenler ve diğer ölüme yol açıcı maddeler "tıbbi suikast" için devreye girebiliyor.

Eski Filistin Devlet Başkanı Yaser Arafat'ın mezarının açılmasına karar verildiğini hatırlatan Madsen, MOSSAD'ın bir tıbbi suikastta bulunduğu yönünde çok yaygın bir kanı olduğunu söyledi.

Madsen sitesindeki yazısında, Özal'a yapılan otopsinin sonucunda yüksek düzeyde DDT, Strychine ve Polonyum maddesi çıktığını belirterek "bir zehirlenme sonucu ölüm" ihtimalinin çok güçlendiğini kaydetti. Madsen, "Özal'ın, TSK ve derin devlet içinde çok düşman kazandığını, aynı şekilde MOSSAD ve CIA'da da düşmanlar yarattığını" ileri sürdü.

Kaynak: Haberturk

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?