banner39

Özgecan'ın babasına ödülü evinde verildi

Kızının ölümü sırasında metanetini koruyarak, verdiği mesajlarla kamuoyunda büyük bir takdir toplayan Özgecan'ın babası Mehmet Aslan'a Diyanet tarafından verilen ödül bugün bizzat Mehmet Görmez tarafından evinde takdim edildi

Güncel 28.03.2015, 17:51 28.03.2015, 17:51
Özgecan'ın babasına ödülü evinde verildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Mersin'in Tarsus İlçesinde öldürülen Özgecan Aslan'ın baba Mehmet Aslan'a Türkiye Diyanet Vakfı'nın Uluslararası İyilik Ödülü'nü verdi.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, eşi Hatice Görmez ve Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü İsmail Palakoğlu, merkez Akdeniz İlçesi'nde oturan Özgecan Aslan'ın baba evini ziyaret etti.

Ziyaret sırasında konuşan Görmez, yaşananlar sırasında acılı baba Mehmet Aslan'ın tutumunu takdir ettiğini söyledi. Mehmet Aslan'ın verdiği mesajla toplumun adeta bir uyanış yaşadığını belirten Görmez, "Allah sizden razı olsun, en büyük acılardan merhamet devşirdiniz. Siz aynı zamanda bu millete büyük bir ders verdiniz. Biz, Özgecan kardeşimizi rahmetle anarken sadece onun acı hatırasını yad etmek değil, aynı zamanda onun ebediyete intikaliyle bundan sonra hiçbir Özgecan'ımızın, hiçbir kızımızın, kadınımızın asla böyle bir zulme maruz kalmaması için hep birlikte çalışmalıyız. Çünkü bir genç kızımıza göstermemiz gereken saygıyı, merhameti toplumumuza tam olarak anlatmada kusurlarımız oldu. En acı zamanınızda sadece kendi kızınız Özgecan'ı düşünmediniz, başka Özgecanları düşündünüz ve bundan böyle bu topraklarda hiçbir Özgecan'a böyle bir elin uzanmaması yolunda milleti birliğe, beraberliğe davet ettiniz. Mehmet Aslan ve hanımefendi, bu konuda artık bir simgeye dönüşmüştür" dedi

Baba Mehmet Aslan da, Allah'ın tüm dünyada barış, huzur, mutluluk ve güvenliği tesis edilmesini istediğini vurgulayarak şöyle konuştu: Bütün dünyadaki bu acıları analara, çocuklara yaşatanların güçleri sadece bir nefesten ibarettir. İkinci nefesi alamadıkları takdirde güçlerinin hiçbir işe yaramadığını fark ederek barıştayken teslim olmaları hem kendi nefisleri için hem de bütün insanlığın hayrı için en doğrusudur. Bu anlamda kavganın bittiği gün, bugündür. Bugün teslim olmayanlar, yarın çok geç kalacaklar. Şüphesiz ki yeryüzünde ve gökyüzünde sayısını yalnız Allah'ın bildiği kadar kulları mevcuttur. Bu olgular da Allah'ın aciz, fakir kullarının emrine verilmiştir. Bu anlamda artık herkesin sadece Allah'a kulluk etme bilinciyle Allah'ın yolunda hizmetkar olma zamanı gelmiştir.

Görmez, Türkiye Diyanet Vakfı'nca bu yıl ilk kez dağıtılan 'Uluslararası İyilik Ödül' törenine rahatsızlığı dolayısıyla katılamayan Mehmet Aslan'a ödülünü verdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?