banner15

Paralel operasyon kapsamında Gülen hakkında yakalama kararı

Isparta Cumhuriyet Başsavcılığı, Isparta merkezli 6 ilde gerçekleştirilen PDY operasyonunda Fethullah Gülen ile eski Zaman Gazetesi Genel Müdürü Recep Uzunallı hakkında yakalama kararı çıkartıldı

Paralel operasyon kapsamında Gülen hakkında yakalama kararı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Isparta merkezli 6 ilde gerçekleştirilen PDY operasyonunda Fethullah Gülen ve Recep Uzunallı hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Isparta Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla Isparta Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince 6 ilde gerçekleştirilen ve 29'nun tutuklandığı PDY operasyonu kapsamında sürdürülen soruşturma devam ediyor.

Söz konusu soruşturma kapsamında Fethullah Gülen ile yapılanmanın üst düzey yöneticilerinden olduğu belirtilen eski Zaman Gazetesi Genel Müdürü Recep Uzunallı hakkında yakalama kararı çıkartıldı.

Isparta Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında Isparta, İstanbul, Antalya, Trabzon, Uşak ve Afyonkarahisar'da gerçekleştirilen operasyonda hakkında yakalama kararı çıkartılan 56 kişiden 52'si gözaltına alınmıştı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen bu kişilerden, eski Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu'nun da aralarında bulunduğu 29 şüpheli tutuklanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2016, 17:44
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48