Parti liderleri de oy kullandı

AK Parti lideri Erdoğan, CHP Lideri kılıçdaroğlu, MHP Lideri Bahçeli ve BDP lideri Demirtaş oyunu kullandı

Parti liderleri de oy kullandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, İstanbul'un Üsküdar ilçesindeki Burhaniye İlköğretim Okulu'nda oyunu kullandı.

Oy verme işleminden sonra açıklamalarda bulunan Başbakan Erdoğan "Arzu edilmeyen açıklamalar konuşmalar olmasına rağmen milletimiz bugün tüm gerçekleri söyleyecek. Bugün milletin söylediği belirleyici olacak. Bunun dışında konuşulanlar bu akşam, sandıklar açıldıktan sonra tarihe karışacaktır. Ben seçimlerin tüm teşkilatımız için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Milletimi saygı ve sevgiyle selamlıyorum." dedi.

KILIÇDAROĞLU ANKARA'DA OY KULLANDI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yerel seçimler için oyunu Balgat Çukurambar semtindeki Arjantin İlkokulu’nda kullandı.

Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile saat 12.45’te seçim sandığının bulunduğu okula geldi.
Okul bahçesine girişinden itibaren vatandaşların alkışlarına muhatap olan Kemal Kılıçdaroğlu, oyunu kullanmak üzere 4149 numaralı sandığa gitti. Kılıçdaroğlu ve eşi basın mensuplarının yoğun ilgisi altında seçim zarfını sandığa attı.

DEVLET BAHÇELİ: HAYIRLARA VESİLE OLSUN

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, her yıl olduğu gibi Anıttepe Ortaoukulu'nda oyunu kullanarak, seçimlerin hayırlı olmasını diledi.

Bahçeli, oyunu kullandıktan sonra gazetecilerin sorularına cevap verdi. Bahçeli, "Bugün gerçekleştirdiğimiz yerel seçimlerin milletimize, tüm siyasi partilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bütün siyasi partilerimiz yoğun bir çalışma ortamından sonra bugüne ulaşmış bulunuyorlar. Şuan aldığımız bilgiler kadarıyla yüksek bir katılım olduğu da görülmektedir. İnşallah hayırlara vesile olur" diye konuştu.

SELAHATTİN DEMİRTAŞ OYUNU KULLANDI

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Türkiye'deki bütün yurttaşlar ve siyasi partiler açısından hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz. Umut ediyorum ki bugün kazasız belasız, ciddi bir sorun, sıkıntı yaşanmadan seçimleri tamamlayacağız" dedi.

Demirtaş, eşi Başak ile geldiği Kayapınar'daki Şehit Jandarma Üsteğmen Tevfik Pehlivan Ortaokulu'nda oyunu kullandı.

CEMİL ÇİÇEK ANKARA'DA

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, oyunu Gölbaşı Şahin Sevin İlköğretim Okulu'nda kullandı.

Oy kullanacağı okula eşi Gülten Çiçek ile sivil plakalı araçla gelen Çiçek, gazetecilerin ilgisi arasında 1150 nolu sandığın olduğu sınıfa gitti.

Sandık görevlileri ile tokalaşan Çiçek, nüfus cüzdanlarını görevlilere verdi. Yapılan kontrolün ardından oylarını kullanan Çiçek ve eşi okuldan ayrıldı.

KAMALAK ANKARA'DAYDI

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, oyunu Turan Dökmeci İlkokulunda kullandı. Kamalak, Eşi Zübeyde Kamalak'la 2007 nolu sandığın olduğu sınıfta oylarını kullanarak okuldan ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2014, 18:20
banner53
YORUM EKLE

banner39