banner39

Partilerin genel seçim hazırlıkları başladı

AK Parti, CHP ve MHP 2015'te gerçekleştirilecek genel seçim hazırlıklarına start vererek kongre çalışmalarına başladı.

Güncel 14.11.2014, 11:54 14.11.2014, 11:54
Partilerin genel seçim hazırlıkları başladı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

AK Parti'de 2015'te gerçekleştirilecek genel seçim hazırlıklarına start vererek, kongre çalışmalarına başladı.

Kongre sürecinde başta Genel Başkan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu olmak üzere bakanlar, milletvekilleri ve parti yönetimi "doğudan batıya tüm Türkiye'yi harmanlayarak" il ve ilçe kongrelerine olabildiğince katılacaklar.

Genel Merkez Teşkilat Başkanlığınca düzenlenen kongreler, 81 ilde, 975 ilçe ve 36 beldede gerçekleştirilecek. Bugüne kadar 215'i ilçe, 25'i belde olmak üzere toplam 240 kongresini tamamlayan AK Parti, il kongrelerine de 22 Kasım’da başlayıp, 15 Şubat 2015’te tamamlamayı hedefliyor.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu'nun da kongreler kapsamında "Büyük Türkiye Turu"na çıkarak, 48 il ve 8 ilçe kongresine katılması planlanıyor. İlçe kongreleri kapsamında bugüne kadar İstanbul Küçükçekmece ve Bahçelievler ile Ankara'da Mamak ve Altındağ kongrelerine katılan Davutoğlu'nun, ilçe kongrelerine devam ederek, 22 Kasım’da Ağrı’nın Patnos, Bitlis’in Tatvan, 23 Kasım’da ise Erzincan ve Tunceli’nin merkez ilçe kongrelerine katılması öngörülüyor.

Başbakan Davutoğlu, il kongrelerine ise Erzurum’dan, "Erzurum Kongresi" ile başlayacak, 30 Kasım’da da Balıkesir il kongresine katılacak.

Başbakan Davutoğlu, her ay, ayrı bir ilde düzenlenecek Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'yla da gezilerini sürdürecek. Davutoğlu ve kurmayları, sadece belirli bölgeleri değil, "Türkiye’nin partisi" olarak; doğudan batıya, kuzeyden güneye tüm Türkiye’yi harmanlayarak ulaşmadık yer bırakmamaya çalışacak.

CHP'NİN SLOGANI: UMUDA YOLCULUK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 2015 seçim stratejisini 3 günlük Antalya Kampı'nda açıkladı. CHP'nin 2015 seçim kampanyasının teması "Umuda yolculuk" olacak.

CHP'nin 3 gün süren Antalya Kampı, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun basına kapalı olarak gerçekleştirdiği toplantı ile son buldu.

Kılıçdaroğlu o toplantıda, partisinin genel seçim stratejisini milletvekillerine anlattı.

İŞTE CHP'NİN SEÇİM STRATEJİSİ

-2015 seçim kampanyasının teması "Umuda yolculuk" olacak.
-Her vatandaşa iş imkanı sağlanacak.
-Asgari ücretten vergi kaldırılacak.
-CHP iktidarının ilk iki yılında Türkiye'deki tüm üniversite öğrencilerine yetecek yurtlar yapılacak.
-Atanamayan öğretmenler atanacak.
-Sosyal yardım alan tüm aileler ziyaret edilecek. Yardımlar artacak.

MHP DE ÇALIŞMALARA BAŞLADI

Seçim için çalışmaları başlatan MHP'nin il ve ilçe teşkilatlarının kongreleri, 17 Kasım 2014-26 Şubat 2015 tarihleri arasında yapılacak.

İl başkanları toplantısını Kızılcahamam'da, belediye başkanları toplantısını Antalya'da yapan MHP, il ve ilçe kongreleri için hazırlıklarını tamamladı. Teşkilatının olmadığı Hakkari haricindeki 80 ilde kongre yapacak olan MHP, 17 Kasım- 26 Şubat tarihleri arasında il ve ilçe kongrelerinin tamamlanmasının ardından seçim çalışmalarına hız verecek. İl kongrelerine Başkanlık Divanı ve MYK üyeleri de katılacak.

MHP'nin tüzüğüne göre olağan parti kurultayı 3 yılda bir yapılıyor. Daha önce 4 Kasım 2012'de yapılan 10. Olağan Kurultay'ın ardından MHP'nin 11. Olağan Kurultayı'nın genel seçimler sonrası ve en geç 4 Kasım 2015'te tamamlanması planlanıyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?