banner39

PayPal'ın çekilme kararındaki ayrıntılar belli oldu

Online ödeme sistemleri arasında bulunan dünyaca ünlü PayPal, Türkiye'den çekilme kararındaki ayrıntılar ortaya çıkıyor

Güncel 01.06.2016, 20:42 01.06.2016, 20:42
PayPal'ın çekilme kararındaki ayrıntılar belli oldu

Online ödeme sistemleri arasında bulunan dünyaca ünlü PayPal, yaptığı açıklamayla Türkiye'deki faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı. Şirket, Türkiye'den çekilme gerekçesi olarak BDDK'ya yaptıkları lisans başvurusunun reddedilmesini gösterdi ancak asıl neden başka.

BDDK PAYPAL'A İNSİYATİF VERMEDİ

Türkiye'de kişisel bilgiler ve para transferleri ile ilgili yeni kararlar alındı. Bu kararlardan biri de 'Türkiye vatandaşının bilgilerini saklıyor ve parar işlemleri yapıyorsan bunu Türkiye'deki serverlar üzerinden yapmak zorundasın' şeklindeydi. Bu sadece Türkiye'de değil tüm Avrupa ülkelerinde geçerli bir şart oldu.

PAYPAL TÜRKİYE'NİN KANUNLARINI TANIMADI

PayPal Türkiye'nin yasalarına uymayı, vergi ödemeyi, kredi kartı ve kimlik bilgilerini aldığı kişilerin işlemlerini Türk serverları üzerinden yapmayı reddetti. BDDK da bunun üzerine Paypal'ın lisans isteğini geri çevirdi.

PAYPAL GERİ ADIM ATTI

PayPal'da lisans isteğinin kabul edilmemesi üzerine Türkiye'den çekilerek kötü imaj yaratmaya çalışıyor. BDDK'nın kararlı tutumu sayesinde geri adım atmak zorunda kalan PayPal, yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönünde çalışma yürüttüklerini de açıkladı.

Kaynak: Sabah

banner53
Yorumlar (1)
Togay 5 yıl önce
Paypal hesabım bir şekilde ele geçirildi ve uzun süredir hiç problem yaşamadığım Paypal hesabım kullanılarak tanımlı KK üzerinden 2.000 TL civarı bir harcama yapıldı. Türkiye ile anlaşma sağlanamamasından sonra bu olayın gerçekleşmesi de bir tesadüf olmasa gerek.
16
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?