Pişmanlık günlüğü tutan PKK'lı teslim oldu

Nusaybin'de teslim olan 25 PKK'lı emniyete sevk edilirken teslim olanlar arasında bir süre önce günlüğü bulunan ve ailesine teslim edilen Zehra K. da var...

Pişmanlık günlüğü tutan PKK'lı teslim oldu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mardin'in Nusaybin ilçesinde PKK’ya yönelik operasyon sürerken teslim olan 6'sı kadın 25 örgüt üyesi, emniyete sevk edildi. Teslim olanlar arasında bir süre önce vasiyetini yazdığı günlüğü bulunan Zehra K.'nın da yer aldığı tespit edildi

Abdulkadir Paşa Mahallesi'nde güvenlik güçlerine teslim olan 25 PKK’lı, sağlık kontrolü ve diğer işlemlerinin ardından Mardin Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Teslim olan PKK’lıların, ifade işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

Abdulkadir Paşa Mahallesi'nde dün güvenlik güçlerine teslim olan 6'sı kadın 25 örgüt üyesi, ilçedeki bir spor salonuna getirilmişti. Bunlar arasında, bir süre önce vasiyetini yazdığı günlüğü bulunan örgüt mensubu Zehra K'nın da yer aldığı belirlenmişti.

Daha önceki bir operasyonda günlüğüne ulaşılan Zehra K., örgütün yöneticilerinin kendilerini piyon olarak kullandığını, birçok arkadaşının öldüğünü, kendisini bekleyen sonun da ölüm olduğunu anlatmıştı. Zehra K, günlüğünde ailesine kızdığı için bir anlık öfkeyle PKK'ya katıldığını, kardeşlerinin de aynı hataları yapmamaları için yazılar yazdığını belirterek, pişmanlığını dile getirimişti. Kaya, günlükte "Bu notlar, kimin eline geçerse lütfen aileme yetiştirin. Bu istek vasiyetimdir. Olmazsa mezarımda rahat uyumam valla. Ben Zehra K." ifadelerini kullanmıştı.

Günlüğü bulan askerler daha sonra günlüğü ailesine teslim etmiş, baba Mehmet K., kızına teslim olması yönünde çağrıda bulunmuştu.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2016, 12:09
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35